Malajsie byla, na rozdíl například od Thajska, dříve evropskou kolonií, což se na ni v jistém slova smyslu podepsalo. Nejde proto o typickou asijskou zemi v pravém slova smyslu, ale i Malajsie vám exotiku samozřejmě nabídne i přesto, že se jedná o vyspělejší zemi než zmíněné Thajsko.

Jako dorozumívací jazyk zde funguje angličtina, i když u mnohých Malajců mnohdy není na příliš vysoké úrovni. Snad proto se snaží používat krátké a jednoduché věty, což je možná praktičtější. Jinak jsou Malajci velmi vstřícní, ochotní a vždy jsou rádi, když se s nimi pustíte do hovoru o čemkoli.

Pokud se někdy do Malajsie vydáte, měli byste navštívit nejen hlavní město ale také ostrovy podél východního pobřeží a národní parky. V celé zemi se dá najít pro každého něco ať už je to romantický ostrov s bílými plážemi a průhledným mořem nebo naopak rušné město pro bujarý noční život ale i překrásná příroda plná nádherných zvířat.

Kuala Lumpur

Hlavní město Malajsie vám samozřejmě nabídne množství památek, restaurací, atrakcí i moderních budov. Symbolem města je Petronas Tower, patřící mezi největší stavby světa. V současné době je možné ji navštívit a pokochat se úžasným výhledem na město.

Doprava v Kuala Lumpur je překvapivě přehledná a rychlá, a to především díky tzv. monoreil, což je nadzemní metro. To se nemusí zdržovat v žádných zácpách, a tak je opravdu rychlé a nabízí možnost rychlé přepravy. Mimo to zde můžete využít také autobusů nebo taxi, které zde vyjde poměrně levně.


Ubytování

Malajsie je obecně poměrně laciná země (ve srovnání s ostatními zeměmi podobného ražení). Ale rozdíl je, zda sem jedete jako individuální turista nebo coby klient cestovní kanceláře. Cestovní kanceláře do Malajsie obvykle pořádají luxusní zájezdy, ubytování v hotelových komplexech, kde vám vždy bude po ruce jeho personál. Tyto zájezdy většinou nabízejí pobyt na ostrovech, a to za docela velké peníze. Jestliže sem vyrazíte  sami a hledáte si i ubytování na vlastní pěst, vyjde vás to mnohem laciněji. Ikdyž s nutností nejistoty a přemýšlení.Booking.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *