Říkáte si, co asi budete dělat v takovém Indickém oceánu?!
Na to vám hned odpovím! V Indickém oceánu se můžete potápět, poznávat kulturu tamních domorodců, sledovat nejkrásnější podmořská zvířata planety a vyzkoušet si, jaké to asi je žít na moři. Tyto věci vám dodají nezapomenutelné zážitky, na které jste už od mala mysleli! On to asi každý ví, ale málokdo si hned uvědomí, že velká část „pozemských rájů“ se nachází právě tady. Maledivy, Seychely, Mauricius a vlastně i Madagaskar je omýván vlnami Indického oceánu. Půjdeme-li dál, jeho vlny omývají Indii, východní pobřeží Afriky i Austrálii.


Cestovatelé a obchodníci se plavili po vodách Indického oceánu už před mnoha staletími. Tuto vysoce důležitou obchodní oblast křížem krážem propluli už dávní Egypťané, Peršané a Indové. Osadníci z Indie a Srí Lanky se počátkem středověku přeplavili do jihovýchodní Asie, zatímco Arabové založili obchodní stanice podél pobřeží východní Afriky.

Ostrovy v Indickém oceánu a národy, jež na nich žily, byly po celá staletí okupovány osadníky, piráty a obchodníky. Bylo vyhubeno mnoho zvířat, která se vyskytovala pouze na těchto jedinečných ostrovech. Například dronte, nelétavý holubovitý pták velký asi jako husa, pocházející z ostrova Mauricius, vymřel už na konci 17. století. I přes tyto fakty je stále na ostrovech hodně k nalezení. Můžete se kochat nejenom zvířaty, ale také dávnými stavbami, které nikde jinde nenajdete.

Cena za takovouto dovolenou se nedá přesně vyčíslit, protože hodně záleží na tom, co všechno od své dovolené budete chtít. Ale když se hledá, tak se dá najít i poklad.
Nejlevněji můžete takovéto zájezdy pořídit ZDE!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *