Do Tuniska se z Evropy běžně dostanete za pár hodin, a přesto se budete cítit, že jste přistáli ve zcela jiném světě. Exoticky na vás zapůsobí hlavně zdejší architektura s maurskými prvky, ploché střechy, typické bíle omítnuté domy, jasné světlo a neobvyklá vůně. Tunisko leží na pobřeží Středozemního moře mezi Alžírskem a Libyí. Má dlouhé, poměrně členité pobřeží s výrazným Gábeským zálivem zvaným Malá Syrta a několika ostrovy, z nichž největší je Djerba. Pobřeží s bílým pískem láká především návštěvníky, kteří milují koupání.

V Tunisku je středomořské subtropické klima s horkými léty a mírnými zimami, při kterým spadne většina srážek. Oficiálním jazykem je arabština, ale domluvíte se dobře i anglicky, německy, francouzsky a italsky. Z Tuniska si můžete přivézt kaftan, kožené výrobky a parfémy z Tunisu, ozdobné ptačí klece ze Sidi Bou Said, hrnčířské výrobky z Nabeulu, koberce a koření z Kairouanu, předložky a „pouštní růže“ z Tozeuru, mořské houby ze Sfaxu a z ostrova Djerba. Šafrán z Douzu je nejcennějším kořením na světě, neboť z 5.000 rostlin se získá necelých 30 g koření.

Tuniská kuchyně je klasicky středomořská s tureckým vlivem. Skvěle chutná vše co je červené a ostré. Mechouia je salát z rozmixovaných rajčat, zelené papriky, natvrdo uvařených vajec, tuňáka a kapary se zálivkou z olivového oleje a citrusové šťávy. Brik najdete na všech tradičních jídelních lístcích. Uvnitř tohoto pirohu je celé vejce, nadrobno nakrájená petrželka, cibule a brambor. Dalším oblíbeným jídlem je cous-cous, což je dušené skopové, drůbeží nebo rybí maso se zeleninou a vařenou semolinou, krupicí z tvrdé pšenice. Tuniské sladkosti se dělají hlavně z oříšku a medu. Pokud nemáte rádi cukroví, nabízí se Vám široký výběr různých druhů čerstvého ovoce přímo ze stromů, které Vám to zcela vynahradí.

Silná a aromatická tuniská káva je vynikající, ale nezapomeňte také ochutnat osvěžující mátový čaj podávaný v úzkých sklenicích.


Zdraví – očkování: Při cestách do Tuniska není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

Měna: Tuniský dinár (TND)

Časový posun: – 1 hodina – v době platnosti letního času, 0 – v době platnosti zimního času

Doba letu: 2.5 hod.

Cestovní doklady: Pokud cestujete pomocí cestovní kanceláře, pak vízum není nutné. Při cestě na tzv. „vlastní pěst“, pak je lepší mít vízum. Doporučuji, aby platnost Vašich cestovních pasů byla alespoň 3 měsíce po návratu z Tuniska. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady (víza) k cestě do Tuniska a to u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Cestující, kteří si od cestovní kanceláře zakoupí pouze letenku (bez pobytu), jsou povinni si sami zajistit vstupní vízum do Tuniska. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *