S cestováním je spojena řada starostí a povinností. Musíte myslet na každou možnou situaci a dobře se na ni při balení věcí připravit. Současně nesmíte zapomenout na vhodné cestovní pojištění, které v případě zranění nebo nemoci může rozhodnout o kvalitě a rychlosti ošetření a zdravotnické péči. Bez cestovního pojištění navíc riskujete, že budete muset hradit vysoké částky za ošetření, když ztratíte zavazadla apod. Zachovejte se zodpovědně a pojistěte se. Jak na to?

Bez cestovního pojištění riskujete!

Klasická letní dovolená možná ve vašich myšlenkách nepředstavuje tak zásadní riziko, ale to je právě největší omyl, který má většinou neblahé následky. Na letní dovolené můžete onemocnět stejně jako v České republice. Můžete se zranit kvůli chvilce nepozornosti nebo při sportu. Ať už šlápnete na mořského ježka, udělá se vám špatně z místního jídla nebo veřejně dostupných vodních zdrojů, cestovní pojištění od ERGO vám ušetří spoustu starostí. Stačí zavolat na asistenční službu a nechat si poradit. Asistent navíc zajistí i komunikaci s lékařem, takže odpadá strach z jazykové bariéry.

S připojištěním jste ještě více v klidu

Ve většině případů (tj. na „válecí“ dovolené) by vám mělo stačit klasické cestovní pojištění. Pokud máte v plánu častou turistiku nebo extrémní sporty, je žádoucí se připojistit. Připravte se na to, že v zahraničí je spousta lákadel, které nás nutí v příjemném prostředí často překračovat vlastní hranice. Může se jednat o obyčejnou jízdu na vodním skútru ale také o bangee jumping a jiné bláznivé aktivity, při kterých může dojít ke zranění. Každá pojišťovna má jiné podmínky pro cestovní pojištění a vlastní seznam rizikových sportů. Přečtěte si vše a případně se pro daný sport připojistěte.

Eliminujte i další rizika

Může se stát, že na letišti ztratíte svoje zavazadla nebo doklady. I takové problémy se dají pojistit. Velmi výhodné v takovém případě bývá sjednat pojištění do zahraničí online. Například Ergo pojišťovna nabízí k základní pojistce ještě pojištění zavazadel úrazu a odpovědnosti (více se o jeho významu dozvíte tady) na pouhých 10 Kč na den. Cena pojištění začíná na 20 Kč na den, vše vyřídíte za několik minut, smlouva vám přijde na e-mail.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *