Lístky máš a teď už jenom zabalit. Vzhledem k tomu, že budeš spát ve stanovém městečku, bude to chtít nějaký stan, spacák a taky karimatku. Poradíme ti, co a kde si na spaní venku pořídit doslova za pár kaček.

V suchu, i když zaprší

Tančit v kotli za osvěžujícího deštíku má sice něco do sebe, ale přijde-li průtrž mračen, má své kouzlo i suchý stan. Na hudební festivaly jezdí čím dál více lidí, proto už na trhu najdeš stany určené speciálně pro festivaly. Protože je většinou použiješ pár dnů ročně v nenáročných podmínkách, ať už na fesťáku nebo pro spaní u táboráku, jsou lehké, skladné, snadno přenosné a moc nestojí. Hitem posledních dvou let jsou stany, které se postaví během chvilky samy – třeba samorozkládací stan Pop Up koupíš na Hawaj.cz už za 1499 korun. Na fesťák si ho přineseš v tašce přes rameno, hodíš ho na zem, za 3 sekundy se stan sám rozloží a máš kde spát.

I na fesťáku se dá vyspat do růžova

Střechu nad hlavou už máš, ale co místo postele? Pokud se chceš královsky vyspat, nezapomeň si vzít karimatku. Můžeš si pořídit buď klasickou pěnovou karimatku nebo samonafukovací karimatku. Cenově jsou srovnatelné, ale samonafukovačka je skladnější a lehčí. Ani nafukování není pracné, stačí karimatku rozložit a ona se nafoukne z větší části sama. Ty už ji jen dofoukneš. Samonafukovací karimatky jsou na spaní mnohem pohodlnější než ty klasické pěnové, protože neležíš na tvrdé zemi. Tím pádem tě nikde nic netlačí a vyspíš se téměř stejně dobře jako doma v posteli.

Spacák není zbytečnost

Následující řádky mohou otužilci přeskočit, pro všechny ostatní jsou tu spací pytle. Ty se od sebe liší především svou hřejivostí. Při jejich nákupu si pohlídej údaj o komfortní teplotě. Pokud má na sobě spacák uvedenu komfortní teplotu + 12°C, jako limitní + 8°C a extrém -3 °C jako dekový spacák Coleman Durango Single, znamená to, že do 12 °C se v něm na fesťáku dobře vyspíš, do 8 °C už v něm budeš trochu klepat kosu a až do -3 se ti v něm podaří dožít rána. Plánuješ-li spací pytel využívat i v jiných částech roku než v létě, poohlédni se po teplejších spacácích, jakým je třeba spací pytel Husky Outdoor Maestro.

Jedeš na fesťák autem? Tak to si do kufru můžeš klidně přibalit i nějaký campingový nábytek a udělat si opravdové pohodlí. V takovém skládacím kempingovém křesílku se přece jen sedí úplně jinak než na trávě. Na fesťák se začni vybavovat zavčasu, ať si z Hawaj.cz všechno v klidu objednáš. V kamenném obchodě by tě totiž takový nákup stál majlant.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *