Rakousko sice poměrně malým státem, ale za to je takovým malým ďáblem. Rakousko nabízí nepřeberné množství lákadel, jak zimních, tak i letních. Záleží jen na vás a na vašich představkách. Pojďme si spolu projít ty nejlepší a nejzajímavější turistické lokality.

Kam v létě?


Rozmanitost krásné rakouské krajiny poskytuje vhodné prostředí pro všechny druhy turistiky. Od Panonské nížiny na východě přes půvabně zvlněnou předalpskou krajinu až po vysokohorské túry na západě, či mírnou pahorkatinu Dolního Rakouska a Štýrska.

Řekneme-li, že Rakousko je rájem pěší turistiky, nebude to pro nikoho žádná novinka. Nejvhodnějšími místy pro pěší turistiku jsou Rakouské turistické vesničky, převážně prázdninová místa v oblasti Alp. Každá z padesáti pěších turistických destinací nabízí díky své jedinečnosti nefalšované zážitky a přírodu v celé její kráse. Také všude vládne jakási domácí atmosféra, která je velmi příjemná.

Přírodu si nejvíce užijete samozřejmě v národních parcích. Od Národního parku Neziderské jezero – Seewinkel – panonského stepního jezera a ptačího ráje – přes vysoko-alpský Národní park Vysoké Taury, který zahrnuje na 1200 čtverečních kilometrů typické vysoko-alpské krajiny, až po Národní park Dunajské luhy s největším středoevropským souvislým lužním územím. Ať už si vyberete kteroukoli trasu, půjdete-li sami nebo ve skupině – putování Rakouskem se pro Vás stane nezapomenutelným zážitkem.

Rakousko je vhodné také pro rodiny s dětmi. Ať už si chcete užit pravou zábavu nebo jen trávit čas spolu, Rakousko Vám vyjde ve všem vstříc.

Voralbersko

Voralsbersko je opravdu tím pravým rájem pro rodiny s dětmi. Nachází se zde asi čtyřicet ubytovacích resortů s restauracemi, výborným jídlem a hlavně, Voralbersko nabízí letní prázdninové programy pro děti, takzvaná Voralsberská dětská kouzla. Pokud chcete dítě opravdu potěšit, pak musíte Vorarlberské slavnosti na sto procent navštívit. Děti určitě ocení čokoládovou slavnost „Milka-Riesenschokoladefest“ v Bludenzu.Štýrsko

Máte rádi starý způsob života? Chcete děti naučit tomu, jak se dříve hospodařilo? Pak rozhodně navštivte Štýrsko. Toto krásné místo nabízí průzkumy jeskyní a praní stříbra, zlatokopecké a indiánské tábory, zoo se zvířátky k pohlazení a pohádkové lesy nebo veselé cachtání v jednom z pěti koupališť štýrské termální oblasti.

Vídeň

Vídeňská prázdninová hra, to je sport a hry, divadlo a tanec, dobrodružství v muzeu a hádankové rallye, hry pro kutily a různé akce na hřištích – toho všeho se mohou v červenci a srpnu zúčastnit děti od 6 do 12 let v rámci vídeňské prázdninové hry. Pestrých vodních radovánek si děti užijí při bezplatném koupání ve vídeňských bazénech. Slevy v zábavním parku, vídeňském Prátru, a v půjčovnách loděk na Starém Dunaji.

Tyrolsko

Pokud chcete naučit děti poslouchat, vlastně, pokud je chcete naučit disciplíně a respektu k rodičům, pak je vezměte do Tyrolska. Pět dní v týdnu se na 9 místech v Tyrolsku stará 40 vychovatelů o dětské prázdninové programy jako „Tyrolské potůčky“, „Horští detektivové“, „Lesní duchové“, nebo „Divoké hory“. Program hnízda je sestavován přímo na místě. Může se ho zúčastnit každá rodina rekreantů. Přes stovku kontrolovaných tyrolských rodinných statků a penzionů nabízí ubytování v příjemném rodinném prostředí.


Wellness

Není to krásná představa jet na dovolenou, kde se o vaše tělo i ducha budou starat, hýčkat vaše tělo a duši, operovávat všechny vaše smysly tak, abyste odjížděli s čistou hlavou a plni nových dojmů? To vše nabízí také
Rakousko!

V Rakousku se nachází přes sto obcí, které nabízejí nejrůznější možnosti regenerace. Díky zeměpisné poloze se zde nachází řada vysoce aktivních termálních a léčivých pramenů s vynikajícími účinky. To však samo o sobě nestačí: Chcete-li regenerovat tělo i ducha, musíte pro to udělat víc. Užít si trochu regeneračního sportu, možná se naučit i trochu stravovat a v každém případě hodně spát a odpočívat. To vše vám umožní termální lázně, léčebny a wellness-centra. Můžete si vybrat z rozsáhlých možností. Patří k nim nabídka štýrského termálního regionu, korutanské, dolnohradské či burgenladské termální oblasti, léčeben v Solnohradsku nebo v salcburském údolí Gasteinertal.

V létě je opravdu mnoho možností zábavy. Mezi další letní vyžití patří například cykloturistika (Taurská cyklistická stezka, Drávská cyklostezka, Murská cyklistická stezka nebo Cyklistická stezka kolem Neziderského jezera).Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *