Když jsem si loni říkal kam bych mohl letos vyrazit tak se v mém vyhledávači mimo jiné objevilo i slovní spojení „dovolená Austrálie„. A protože mám slabost pro koaly (pro pandy taky, ale na ty budu muset do Číny nebo do vídeňské ZOO), tak volba padla právě na Austrálii. No dobře nebudu zapírat, že v tom hrála roli i ta levná letenka. 🙂 Na nejmenší kontinenty toho kupodivu létá fakt dost. Nejčastěji právě uz Vídně (že bych se stavil na tu pandu?). Já jsem, stejně jako asi většina lidí začal od Jihu, od Sydney. Věděli jste že Sydney NENÍ hlavní město Austrálie?

No ale co vlastně tam?


Kam za zážitky?

Ideální možností, jak se zbavit únavy, způsobené změnou časového pásma, a zároveň výbornou příležitostí prohlédnout si město shora, je návštěva Royal Botanic Garden. Od pečlivě udržovaných cestiček, stíněných vonnými eukalypty, obřími akáciemi a královskými palmami, je nádherný výhled na zátoku Port Jackson a na shluk mrakodrapů, tvořících finanční, správní a kulturní centrum města. Jedna z nejkrásnějších částí zahrady je National Herbarium – zelená oáza zasvěcená koření a bylinkám.

V přístavu najdete jeho hlavní dominantu – Harbour bridge, kterému se přezdívá „ramínko na šaty“. Měří celkem 1150 metrů a jeho nejvyšší bod je od vodní hladiny vzdálen 140 m. Kdo má jen trochu rád adrenalin, může zkusit bridge climb, přejít přes mostní oblouk za asistence zkušeného průvodce.

Historie a kultura


Sned nejznámější stavbou města je Sydney Opera House. Místo plánovaných 7 milionů nakonec budova stála celých 100 milionů dolarů. Dánský architekt Utzon se při jejím vytváření nechal inspirovat vzedmutými lodními plachtami a starobylými stavbami Mayů a Aztéků. Společně s klokanem a rudou Ayersovou skálou patří budova Opery k nejznámějším symbolům Austrálie.

Nejstarší část města se nazývá The Rocks a jedná se o přístavní čtvrť. Uprostřed moderních mrakodrapů se nachází pečlivě zrestaurované cihlové domy se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Neopakovatelnou atmosféru labyrintu uliček dotvářejí pouliční umělci- kouzelníci, zpěváci i herci.

Úplně jiným dojmem působí sousední Darling Harbour, která dříve byla přístavní čtvrtí, ale v posledních letech se změnila v centrum zábavy a rozptýlení. Obklopeni bezpočtem obchodů, kasin, muzeí, restaurací a zábavních podniků skutečně nebudete vědět kam dřív! Rozhodně ale nesmíte minout IMAX Theatre a Sydney Aquarium.

Nákupy

Jedno z nejstarších nákupních center je David Jones na Market Street. Vyhledáváte-li luxus a nezáleží-li vám na cenách, navštivte Queen Victoria Building na rohu Market a George Street. Impozantním dojmem působí i Strand Arcade o několik bloků dál, kde má své butiky řada známých módních návrhářů.

Jestliže si chcete opravdu něco koupit – za dostupné ceny – a nejen koukat po zářivých výlohách, navštivte roh Pitt a Market Street. Centerpoint nabízí zboží, jehož ceny jsou mnohem sympatičtější!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *