Když se řekne Pán prstenů, tak se v podstatě každému kromě krásného soundtracku a hlavních hrdinů, kteří se snažili zničit prsten, vybaví překrásné exteriéry, v nichž se tento film odehrával. Většina z nich se nachází na Novém Zélandu, státu, o kterém spousta lidí nemá příliš mnoho informací! Pojďme se tedy na tento stát zaměřit z pohledu letecké dopravy osob, tedy z hlediska dostupnosti pro turisty. Dovolená v této zemi jistě stojí za to, tak proč nemít alespoň trochu ucelené informace o tom, jak se sem dostat!


Hlavní letiště na Novém Zélandu

Nový Zéland disponuje hned dvěma mezinárodními letišti.
První z nich je situováno do Auclandu a jde o zdejší mezinárodní letiště. Z pohledu své rozlehlosti se jedná o největší letiště na Novém Zélandu vůbec! Z hlediska provozu lze tvrdit prakticky to samé! Každoročně terminály tohoto letiště pojmou až neuvěřitelných 12 milionů pasažérů. Poloha tohoto letiště je poměrně výhodná, jelikož leží pouhých 21 kilometrů od centrální oblasti tohoto města. Aucland International Airport slouží jako hlavní letecký uzel pro tuzemskou společnost Air Zealand. Létají sem ale také velké společnosti typu Lufthansy či Australian Airlines.

Mezinárodní letiště Wellington

Wellington International Airport je druhým největším letištěm na Novém Zélandu a slouží zejména pro spádovou oblast hlavního města této krásné země. Od centra hlavního města leží přibližně 7 kilometrů. Z pohledu fluktuace pasažérů je toto letiště méně vytížené, jelikož jeho branami projde za rok přibližně 5 milionů pasažérů. Nejvíce letadel odtud vzlétá do Austrálie. Z dopravních poučností, které vypravují své stroje na a z tohoto letiště, jmenujme třeba Quantas anebo British Airways.

Další podrobnosti o letech na Nový Zéland

Nový Zéland patří mezi destinace, kam nelétají z České republiky přímé spoje! Jestliže zvolíte klasickou anebo last minute dovolenou, tak se budete muset vydat leteckým spojem na některé větší mezinárodní
letiště a odtud letadlem až na Nový Zéland! Z těchto větších letišť jmenujme třeba londýnské letiště Heathrow. V drtivé většině letů se Vám dostane také mezipřistání v Soulu. Co se týká letenek, tak ty je třeba si objednat a koupit hodně předem, jelikož vyjdou nepoměrně levněji. Vydat se ale mohou turisté klidně i s některou nízkonákladovou společností.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *