Lisabon – město připomínající velké časy mořeplavců

Pokud si chcete cestu do Lisabonu opravdu užít, pak zapomeňte na přepychová letadla, ale vydejte se dávnými mořskými cestami, které kdysi využívali slavní piráti, ale i známí mořeplavci. Nejkrásnější cesta po moři vede z Atlantiku, přes ústí řeky Tejo do klidného zálivu, který je označován za nejkrásnější přírodní přístav světa.

Svoje bohatství získal Lisabon díky bohaté historii, ve které byl o hlavní město Portugalska ale často okupován. Mezi nejslavnější kolonizátory patří Féničané, ale i Římská říše.


Pokud jste se rozhodli navštívit toto úchvatné město, pak musíte rozhodně navštívit hlídkovou věž Torre Belém, s nádherným cimbuřím u řeky Tejo. Dalším krásným místem je klášter sv.Jeronýma, který je jedinečný svojí architekturou a výzdobou v manuelinském stylu (obsahuje gótsko-arabsko-indické prvky). Tento klášter je také jedinečný díky faktu, že dokázal „přežít“ tři zemětřesení.

Jak vidíte, tak v tomto městě s 850 000 obyvateli je mnoho historických památek. Návštěvník zde může vystoupit po strmých schodech ke Castelo Sao Jorge, navštívit jedno ze 42 muzeí a 76 kostelů, nebo vyzkoušet lisabonské litinové výtahy, které spojují jednotlivé městské části položené v různých nadmořských výškách.

Pro milovníky „moderní doby“ mám dobrou zprávu. Lisabon není jen město, ve kterém naleznete „tisíce“ památek, ale je to také město plné nočního života a moderní architektury. Dle očekávání zde lze najít plno útulných kavárniček, přepychových barů s blízkými pětihvězdičkovými hotely. Mohu doporučit prastarou kavárnu Martin da Arcadia, ve které si můžete vychutnat báječné „uma bica“ expreso. Pokud máte rádi vína, pak zajděte do Mascote de Atalaia, ve kterém si můžete při sklence vína vychutnat místní písně „saudade“ (Jedná se o písně, které vyprávějí o velké lásce a kruté smrti).

Pár rad a tipů

  • Nejvhodnější doba pro návštěvu je polovina března až začátek června a září až začátek listopadu.
  • Ve zvyku je dávat 5-10 % spropitné z účtované částky. Spropitné se také často očekává i za turistické a jiné služby.
  • Specialita tamní kuchyně je jednoznačně Bacalhau – jedná se o tresku, kterou je údajně možné upravit na 365 různých způsobů.
  • Tipy na výlety: Polodenní výlet na Estoril a Cascais, jednodenní a delší výlety do Sintry, Combry a Obidosu
  • Fanoušci fotbalu můžou navštívit zápasy hned několika klubů, zejména Benfica Lisabon a Sporting Lisabon

Pokud máte rádi historii a tajemné, ale romantické uličky, pak rozhodně doporučuji navštívit Lisabon. Budete okouzleni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 Replies to “Zlatý lesk Lisabonu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *