Riviera dei Cedri

Toto místo získalo svůj název díky cedrátům, nízkým stromkům s ostrými trny na větvích a citrónům se podobajícím plodům, zvaných cedri. Mají tu ty nejlepší klimatické podmínky, pro svůj růst. Z plodů se vyrábí místní likér, používají se také v cukrářství a přidávají se do zmrzlin a jiných pochutin. Jsou tu také krásné, dlouhé pláže a nádherně tyrkysové moře.

Crotone

Moderní město ležící u moře, kdysi nazývané Kroton, bylo v období Velkého Řecka jedním z nejbohatších měst a významným obchodním a kulturním střediskem. Navštívit tu můžete Archelogické muzeum, místní hrad a typický rybí trh. V blízké vzdálenosti se nachází řecký sloup Capo Colonna, pozůstatek Héřina chrámu. Nádherné  pláže do zlatavě červena zbarveným pískem jsou také jistě velkým lákadlem.

Pentidattilo

Starobylá vesnice v oblasti Geranica, v jižní Kalábrii, s krásnou krajinou v blízkosti moře a s nádherným výhledem na Sicílii a Etnu. Svůj název získalo díky skále, která se tyčí nad vesničkou. Připomíná pět prstů jedné ruky a v řečtině znamená Pentidattilo. Je zajímavá tím, že je liduprázdná, právě díky skále, která vypadá, že se každou chvíli zhroutí. Nádherná podívaná je v noci, kdy světelné kužely dopadají na opuštěné zdi a střechy  této vesničky. Říká se jí také město duchů. Můžet zde najít kostel sv. Petra a Pavla, kde je k vidění několik maleb a pláten z dávných časů. V současné době probíhají práce na udržení této památky.

Zungri

Město se nachází 571 m nad mořem na severní plošině Monte Poro. Je jedním z největších a nejdůležitějších zemědělských středisek v oblasti. Toto středisko má rozlohu něco kolem 24 kilometrů čtverečních. Nachází se zde pískovcové skály, do kterých byla ve 14.století vytesána asi stovka obydlí. Je zde zřízena stezka a tyto útvary stojí za návštěvu.

Části článku:

  1. Pizzo, Nicotera a Nicotera Marina, Tropea, Capo Vaticano,
  2. Isola Capo Rizzuto, Rossano, Stilo, Gerace, Locri, Scilla
  3. Riviera dei Cedri, Crotone, Pentidattilo, ZungriJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *