Isola Capo Rizzuto

Tato oblast je populární především díky aragonskému pobřežnímu hradu v turisticky oblíbeném místě Le Castella. V roce 1991 zde byla vyhlášena přírodní podmořská rezervace di Capo Rizzuto. Jsou tu ideální podmínky k potápění a najdete tu průzračně čisté moře s exotickým podmořským životem.

Rossano

Město, za kterým se pyšně rozléhá náhorní planina Sila Greca. Historické centrum s bazilikou sv. Marka se nalézá na vrcholu kopce, kde najdete pozůstatky z byzantského období. Největším pokladem tohoto města je určitě Codex Purpureus Rossanensis, nacházející se v místním muzeu. V již jmenované bazilice, můžete shlédnout byzantskou fresku, o které tradují pověsti, že nebyla namálována lidskou rukou. V dolní části Rossana, přímo u moře, se nalézá aquapark Odissea 2000, kde můžete dovádět na nejrůznějších vodních atrakcích.


Stilo

Zemětřesením poškozené město, známé především cihlovou bazilikou Cattolica z 10. století. Leží na úpatí hory Monte Consolino.

Gerace

Nádherně romantické městečko s charakteristickými uličkami, paláci, kostely a obchůdky je slavné díky největší církevní katedrále v Kalábrii. Nachází se v srdci Národního Parku Aspromonte. Je zde největší koncentrace kostelíků z 10. až 12. století, která se dá na tomto pobřeží spatřit. Na největším místě města se rozprostírá normanský hrad, ze kterého jsou dnes už patrné jen ruiny.

Locri

Jedna z nejstarších řeckých kolonií. Za pozornost stojí zejména starověké městské hradby, které po obvodu měřily asi 8 km. Dalšími významnými památkami jsou jónský chrám z 5. století př. n.l., římská nekropole a zachovalé řecko-římské divadlo. Doporučuji návštěvu archeologického parku a muzeu.

Scilla

Kouzelné přímořské město s mohutnou skálou, kterému dominuje hrad Castello dei Ruffo (na úvodním obrázku), odělující obytné centrum na dvě části. Na jedné straně typická rybářská čtvrť a na druhé straně Marina Grande s promenádou a nádhernou písečnou pláží. Otevírá se vám pohled na Messinskou úžinu, za níž můžete spatřit břehy Sicílie.

Části článku:

  1. Pizzo, Nicotera a Nicotera Marina, Tropea, Capo Vaticano,
  2. Isola Capo Rizzuto, Rossano, Stilo, Gerace, Locri, Scilla
  3. Riviera dei Cedri, Crotone, Pentidattilo, ZungriJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *