V tomto článku najdete zajímavá místa, vhodná k výletům a k objevování překrásných lokalit Jižní Itálie.

Pizzo

Jedná se o přímořské město, známé především místní zmrzlinou „Tartufo“. Je to oříškovo čokoládová koule s tekutým čokoládovým krémem a oříškem, posypaná kakaem, ve tvaru lanýže. Z náměstí, plného kaváren, restaurací a barů je úchvatný pohled na záliv a starý aragonský hrad, stojící přímo pod ním. Na severu města se nachází pláž, na které stojí malý kostelík Piedigrotta, vytesaný přímo do skály. Jsou zde vytesané sochy a medailónky s portréty J.F.Kenedyho, Fidela Castra a dalších.

Nicotera a Nicotera Marina

Krásné prázdninové městečko s přímořskou promenádou, restauracemi, bary a pizzeriemi, je turistickou částí historického města Nicotera. Toto přenádherné město se tyčí na hoře Poro, z kterého je překrásný výhled na záliv Gioia Tauro. Klikaté uličky, velkolepé portály a kašny lákají k dlouhým a romantickým procházkám a za návštěvu určitě stojí i Castello di Ruffo s archeologickým muzem.


Tropea

Toto nejrromantičtější město celé Itálie, nacházející se na skalním útesu, omývaného překrásným azurově zbarveným Tyrrhenským mořem, je především známé díky normanské katedrále Santa Maria dell´Isola. Tento kostel byl vybudován na vrcholu skalnatého útesu, pod kterým se rozprostírají nádherné pláže s bílým pískem a průzračnou vodou. Město je plné historických památek, městských paláců a pyšně působící na vás svou starobylou atmosférou, kterou umocňují úzké uličky, plné cukráren, pizzerií a prodejen suvenýrů.

Capo Vaticano

Turistická oblast proslulá plážemi s bílým pískem, čistým, až azurovým mořem a skalnatými útesy. Nádherné panenské zátoky a pestrobarevná středozemní vegetace uvolňují lidskou mysl. Když tu budete, nesmíte zapomenout na vyhlídkovou trasu u majáku Belvedere, z které je nádherný výhled na kouzelné zátoky, mysy a pláže s bílým
pískem. Celý mys Capo Vaticáno je lemován okouzlujícími plážemi, např. Pargelia, Zambrone, Santa Domenica, San Nicolo di Ricadi, Joppolo a mnoho dalších.

Části článku:

  1. Pizzo, Nicotera a Nicotera Marina, Tropea, Capo Vaticano,
  2. Isola Capo Rizzuto, Rossano, Stilo, Gerace, Locri, Scilla
  3. Riviera dei Cedri, Crotone, Pentidattilo, ZungriJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *