Romantická dovolená

Máte rádi klid a pohodu? Pak se vydejte na dovolenou do českých vesnic v rumunském Banátu. Čekají vás vesničky, které znáte z pohádek, a krásná atmosféra, která ve vás vzbudí pocit, že jste jako doma.


Spoluobčané

V roce 1823 se po Dunaji vydali čeští kolonisté do tehdejšího pohraničního pásma rakouské monarchie za účelem těžby dřeva.. Dnes zde žije dva tisíce čechů v Česky mluvícíh vesnicích: Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Eibentál, Bígr, Šumice.

Turistika

Nádherně členitý karpatský masiv nacházející se nad Dunajem nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku i pro cykloturistiku. České vesnice jsou spojeny díky značenými turistickými cestami, které vedou kolem nejatraktivnějších míst, kolem jeskyní, vodních mlýnků a krasových kaňonů. Dunajská soutěska nabízí nejenom úchvatné výlety, ale i možnost rybářských pobytů.

Tradice

Dodnes si zde lidé uchovali tradice, které si přivezli z České Republiky. Ve vesnicích se proto domluvíte plynulou češtinou, hospodyňky vám nabídnou české koláče a řízky a večer spočinete v péřových peřinách. Během pobytu můžete pomoct hospodařit tak, jak to dělávali hospodáři před desítkami let.

Příroda

Šetrné tradiční zemědělství zachovalo neporušenou krajinu s množstvím živočichů i vzácných rostlin a s výhledy, které připomínají Ladovy obrázky. Množství jeskyní, krasových potůčků, skalních útvarů tvoří společně se zachovalou lidovou architekturou salaší a vesnic unikátní prostředí ideální pro odpočinek, rekreační sport nebo rodinnou rekreaci.

Doprava

Bezpečně se sem můžete vydat jak s cestovní kanceláří, tak i samy vlakem, autobusem nebo autem. Rumunsko je dnes stejně bezpečnou zemí jako naše Česká Republika. Můžete se ubytovat přímo pod širákem, pronajmout si svůj vlastní domek z vepřovic, toulat se kolem vesnic nebo si jet zarybařit k Dunaji.

Kde žijí Češi?

Všech šest českých vesnic se nachází na karpatských hřebenech rozkládajících se nad soutěskou Dunaje.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *