Městské paláce u vody a obytné lodě uprostřed města.
To je pravý pohled na Amsterdam!


Pokud se návštěvník dívá ze svého hotelového okna na líně se valící proud vody v grachtech (vodních kanálech), v nichž se odrážejí elegantní ozdobná průčelí domů, stromy a mosty, pak se právě nachází v centru Amsterdamu. Je také možno posadit se na jednu, dvě hodinky do „hnědé kavárnyBruiner Café, a tak se stejně ocitnout v srdci „nejživějšího města světa“. Obložení stěn je zde téměř černé od cigaretového kouře, výčepní kohout ani chvilku neodpočívá a ťukání kulečníkových koulí přehlušuje bouřlivý smích. V Amsterodamu je na 500 takovýchto „hnědých kaváren“ a po večerech bývají všechny plné lidí, pro které je toto příjemné prostředí obývacím pokojem, oblíbeným lokálem a místem získávání informací v jednom.

Amsterdam někdy kypí životem, a jindy je zase překvapivě tichý, je skvostný a domácký, revolucionářský a neochvějný, exotický a tolerantní. K jeho neustálým proměnám přispívají i samotná roční období, která se zde zdají být odlišená výrazněji než jinde. Když totiž například v chladné zimě jezdí celý Amsterdam po zamrzlých grachtech na bruslích, když se za časného soumraku rozsvítí okna v průčelí domů a mosty vedoucí přes grachty se blyští jako zlaté oblouky, pak člověk porozumí nizozemským malířům, kteří tuto scenérii znovu a znovu malovali. Amsterdam působí starobylým dojmem, i když město žije zcela moderním životem.

Pro milovníky umění – nějakou galerii tu najdete na každém kroku.
Pro milovníky marihuany – konopí tu fakt není na každém kroku.

Doprava:

Amsterdam je jedním z nejdostupnějších míst v Evropě. Neustále jsou k dispozici nějaké levné letenky. V nabídce jej mají všechny autobusové společnosti. A milovníci volantu pojedou z Prahy na Dráždany a Lipsko. V Magdeburgu se najede na dálnici A2, po té do Bad Oeynhausen kde najedete na A30 (od D/NL hranic přejmenované na A1) a po té jedete až do Amstru.

Právě dopravní obslužnost je důvodem proč je Amsterdam jedním z nejoblíbenějších cílů pro Eurovíkendy a jiné krátkodobé formy dovolené.

Rady a tipy

  • Nejlepší ubytování: Nejlépe v hotelu s výhledem na grachty (vyber si na booking.com)
  • Místní speciality: Vynikající indonéské a vietnamské restaurace
  • Tip na výlet: Koncert proslulého orchestru v Concertgebouw, v koncertní budově z roku 1888.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *