Na Dánském ostrově Ærø se bude dobře cítit každý, kdo má rád čerstvý vítr, svěží mořský vzduch a především klid.

Největším městem ostrova je Marstal, kde žije něco kolem 2500 obyvatel. Nachází se zde Námořní muzeum, konkrétně v přístavu, a skrývá nejeden skutečný poklad. Tradice mořeplavectví je tu dodnes pečlivě udržována a více jak 50 lodí brázdících světové oceány uvádí Marstal jako svůj domovský přístav.

Dalším městečkem, které stojí za návštěvu je Aeroskobing s nejživější ulicí Vestergade, kde se návštěvníci na chvíli ocitnou v 17. století. Má 36 zachovalých rybářských domků někdejších mořských vlků a kupeckých krámků s arkýřovými okny v sevřené řadě. Mezi zdejší kuriozity patří též pozoruhodná lékárna z konce 18. století a nejstarší dánský poštovní úřad z roku 1749. Na zdejším tržišti dodnes zůstaly dvě studny s dřevěnými
pumpami. Největší atrakcí města je ale pravděpodobně muzeum s jedinečnou sbírkou modelů lodí postavených v lahvích.

Na ostrově Aero se vedle sebe řadí malebné vesničky skoro jako korálky na šňůrce. Nejlépe si turisté ostrov Aero vychutnají při výletech na kole. K nejoblíbenějším cílům patřímaják Fyr na severním výběžku, vysoký 22 metrů. Z jeho vrcholu je úžasný výhled na moře i celý ostrov.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *