Představte si tu idylku. Mladý pár stojí na balkónu hotelu Negresco vysoko nad Andělskou zátokou v Nice a s jejich vlasy si pohrává vítr. Luxus tohoto hotelu ve stylu „belle epoque“ s jeho růžovou kopulí přijímá tak, jako jiní vnímají slunce a vítr. Mladí lidé se zasněně opírají o zábradlí a očima sledují světélkující bílou loď vyplouvající na moře.

Někomu se to může zdát jako scéna z filmu, ale opravdu tomu tak není. Toto je realita tohoto obdivuhodného centra Azurového pobřeží (Côte d’Azur), ve kterém luxus a bohatství hrají tu největší roli. Jeho krásu popisuje i slavný Friedrich Nietzsche, který toto město nazval za nestoudně krásné.


Pokud chcete vidět bohatství Nice, pak musíte navštívit anglický bulvár Promenade des Anglais. Díky vysoké ruské společnosti a šlechtě zde údajně dříve tekl proudem krymský sekt a kaviáru bylo požehnaně. Díky tomu se Nice stala baštou lenošení, požitků a bezstarostné radosti ze života, kterou zůstala až dodnes.

Kdo má rád moře a procházky, musí navštívit tamní promenádu, která je osm kilometrů dlouhá. I přes velký počet moderních restaurací s rychlým občerstvením se zde stále ještě nahází řada menších lázeňských domů, marnotratné záplavy květin a zdánlivě bez povšimnutí odstavené židle, z nichž je možno jako z lóže přehlédnout celou, vždycky zaplněnou pláž. Mnohé z historických pamětihodností Nice se nachází přímo na této promenádě, jako například hotel Negresco, který roku 1913 založil Rumun Henri Negresco jako chrám „okázalosti, luxusu a hojnosti“, nebo palác Masséna, využívaný dnes jako muzeum, a jeho jakoby začarovaný park.

Rady a tipy

  1. Ubytování: Hotely Negresco, které mají všechny pokoje s výhledem na moře, West-End,
    Elysée Palace. U nádraží je také řada dvouhvězdičkových hostelů.
  2. Místní speciality: Salade nicoise, špikovaná drůbež, treska, soca (placky z hrachové mouky).
  3. Extra tip na výlet: Cukrárna na Place Rossetti s 90 druhy zmrzliny.
    Za návštěvu stojí též rybí trh na Place St. Fracois.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *