Přežila v všechny bouře a nepokoje a dnes září novým leskem

Ve spádové oblasti Moskvy žije okolo 12,5 miliónů lidí. Typický Moskvan ale přesto neexistuje. Atmosféru města určuje rozmanitá směsice obyvatel, jež je tvořena více než stovkou evropských a asijských národností.

Obzvláště příjemná je pro turistu enormní ochota pomoci a vřelá pohostinnost, na kterou člověk nenarazí jen v mumraji bazaru a starém Arbatu nebo v nejmodernějších obchodních čtvrtích Arbatu nového. Starý Arbat byl dříve centrem umění a literatury a dnes se zde nachází pestrý, životem tepající bleší trh, zatímco na novém Arbatu lze posedět v některé z restaurací připravujících speciality z téměř všech oblastí Ruska.


Tak jako Londýn a Paříž se i Moskva v posledních 200 letech závratně rozrůstala. Tento růst dokumentují i čtyři městské dopravní okruhy. Vně kolem města probíhá přes sídliště novější průmyslové oblasti moskevský dálniční okruh. Koleje okružní vlakové dráhy naznačují, kudy 18.století procházela celní hranice města.

Okruh zahrad sleduje linii starého opevnění a vnitřní okruh bulvárů obkružuje Kitaj gorod, historické centrum založené na pravoúhlém půdorysu, v jehož středu se rozkládá trojúhelníkovitý Kreml, prohlášený spolu s Rudým náměstím v roce 1990 za světové kulturní dědictví. Za pomoci vyvýšeného terénu a příkopů byl již v roce 1156 opevněn vysoko položený vrchol země mezi řekou Moskvou a Neglinnají, jejím dnes již zasypaným a zastavěným přítokem.

Rady a tipy

Nejlepší ubytování: Luxusní hotely a ubytování střední kategorie. Individuální cesty jsou velice drahé, cestovní kanceláře však mají ceny přiměřené. Pokoj je nutné zamluvit předem.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *