Kapverdské ostrovy tvoří skupina menších i větších ostrovů vzdálených od pobřeží Afriky asi 600 km. V 15. století jej objevili portugalští mořeplavci, a tak dnes na devíti z patnácti ostrovů dnes žijí lidé afrického a portugalského původu. Právě Portugalsko zde zanechalo stopy nejen v podobě architektury barevných domků, ale i v jazyce. Úřední řečí je zde totiž portugalština, ale domluvíte se zde i francouzsky nebo anglicky.


SAL

Jestliže se na Kapverdy vydáte letadlem (což je asi nejjednodušší a nejrychlejší způsob dopravy), přistanete na ostrově Sal. Právě zde se nachází asi nejvíce hotelů a v hlavním městě Santa Maria najdete spoustu útulných hospůdek, barů a kavárniček. Je zde i spousta obchodů např. s vybavením pro surfaře a další vodní sporty. Jedním z největších zážitků pro vás ale patrně budou zdejší pláže a dovádění ve vlnách průzračně modré vody. Přímo u přístavu častokrát uvidíte rybáře, jak táhnou sítě plné tuňáků, které záhy prodají do zdejších restaurací, kde si je čerstvé můžete ochutnat.

HUDBA A TRHY

Kapverdy ale mají i jiné kouzlo: jsou totiž proslulé svou hudbou, nazývanou morna. Hlavním městem muzikantů je Mindelo na ostrově Sao Vicente. Často zde uvidíte malé děti, pobrnkávající si na kytaru přímo na ulicích.

KRAJINA

Na Kapverdách objevíte jedny z nejúžasnějších přírodních scenérií, jaké vůbec na zemi existují. Krajina má zde mnohde panenský ráz, která vás hned na první pohled uchvátí a je skutečně božím dílem. Na ostrovech Santo Antao a Brava, kde je nejvíce bujné zeleně, se na úrodné půdě pěstují banány a káva, které se pak na zdejších trzích prodávají.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *