Přestože letenky i ubytování vyjdou mnohdy do Itálie nebo Řecka levněji, většina rodin zvolí stejně Chorvatsko, protože mají lepší představu nebo spíše jistotu, do čeho jdou a cítí se bezpečněji. Zatímco do Itálie či Řecka lidé raději volí leteckou dopravu, do Chorvatska se dá dostat autem. Pokud tedy rodina netouží vyloženě po exotice, volí s dětmi raději auto a ušetří raději na soukromém ubytování.

Chorvaté si svých hostů váží, v Itálii nebo Řecku je riziko

Na rozdíl od Itálie nebo ŘeckaChorvatsku jsou na českého hosta tak nějak připraveni. Jazykové bariéry se dají lépe přizpůsobit češtině, kuchyně je také blíže našim chutím, záruka čisté vody v moři a katalogově vypadající pláže prostě jednoznačně hovoří ve prospěch Chorvatska. Tím rozhodně nikdo nechce tvrdit, že v Itálii nebo Řecku se podobně kvalitní místa nenajdou, ale mentalita je prostě jiná a tak nikdy nevíte, jaká bude realita. Rázem je tu víc stresujících faktorů a z levné dovolené u moře se tak stává spíš komplikovaná dovolená, což nikoho tak úplně neláká.

Chorvatsku nahrávají také problémy s uprchlíky

V současné době často slyšíme o teroristických útocích, a tak není divu, že si každou delší cestu na dovolenou raději dobře promýšlíme. Chorvatsko je tak jednoznačně většinově mnohem pohodlnější bezpečnější a zároveň dostatečně rozmanitá na to, abychom mu dali přednost před reálně levnější konkurencí.

Příroda a čisté moře je důležitější než exotičtější evropská města.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *