Když byste měli chuť se vykoupat a strávit hezké chvíle kousek od Hradce Králové, zkuste rybník v Opatovicích nad Labem. Pár kroků je penzion První liga, kde se ubytujete dva za 620 korun. Co vás na Opaťáku čeká?

V klidu zaparkujete na velkém parkovišti nebo kousek odtud na nádraží. Dá se sem pohodlně dostat vlakem, je to jedna stanice od Hradce Králové směrem na Pardubice, jméno stanice je Opatovice nad Labem, Pohřebačka. Můžete jet i autobusem na zastávku Opatovice nad Labem, Pohřebačka odbočka. Z vlakového nádraží už rybník uvidíte, stačí se rozhlédnout, po velké asfaltové cestě dojdete až k závorám brány k rybníku.


Co je na Opaťáku tak zajímavého? Čeká vás známá nuda pláž, ale také krásné písčité pláže, ostrůvky a malý borovicový lesík. Rybník je velký, tak se nemusíte bát, že byste se tam „nevešli“. Můžete jet i zadem, kde se dá doplavat na malý ostrůvek. Na Opaťáku se můžete vyřádit s paddleboardem nebo windsurfingem. Když je vítr, jsou tam pěkné vlny.

Pokud si chcete po koupání dát něco k jídlu, u závory se prodávají nanuky, ale určitě si nezapomeňte objednat místní pizzu. Mistr Pizza má skvělou nabídku a jejich pizza je dokonalá. Sami ochutnejte.

Kolem Opaťáku jsou krásné louky, takže kdybyste hledali hezké místo na piknik nebo se chtěli jen tak projít, je kam 🙂 Pokud byste do Opatovic jeli autem, kousek za vesnicí je velký rondel, obrovský kruhák, kde se napojíte na dálnici na Prahu.

Když už budete v Opatovicích, podívejte se i do Hradce Králové, třeba na divadelní festival, nebo se projděte v Jiráskových a Šimkových sadech. V Hradci je na co se dívat, Velké náměstí vás nadchne, památek, kostelů a restaurací je tam opravdu dost. Doporučuji restauraci Mexita, kde vaří mexická a italská jídla. Katedrála Svatého Ducha je také nezapomenutelná. Zajděte i na Bílou věž.

Až strávíte alespoň jedno odpoledne u rybníka, budete se sem vracet. Opaťák má svoje kouzlo, jak pro nudisty, tak pro oblečené. Když budete sedět v horkém písku a dívat se na zvlněnou hladinu, bude vám to připomínat moře. A ta nádherná vůně vody! Nemusíte se bát, voda je čistá a nehrozí žádná zdravotní rizika. Tak se zkuste podívat do Opatovic, a pokud se vám zalíbí i jejich část Pohřebačka, můžete se tam podívat na svátek sv. Václava na Pohřebačský jarmark. Ten stojí za to.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *