Praha je skvostem naší země i celé Evropy, jenže díky cenám pro našince často působí jako exotická destinace. Ceny jsou nastaveny na peněženky movitých turistů, nikoliv českého baťůžkáře. Naštěstí i v tomto případě existuje několik tipů, které vám umožní se vysokým cenám vyhnout a užít si báječný low cost výlet, a to včetně ubytování. Inspirujte se a pojeďte!

Jídlo a pohyb po městě

Velkou položku rozpočtu každého výletu vždy tvoří jídlo a nemalé částky se utrácí také za dopravu z jednoho bodu zájmu do druhého. Na jídle ušetříte snadno, stačí si připravit svačinu doma, případně nakoupit něco menšího k snědku v normálních obchodech, po městě je jejich plno. Abyste ušetřili na jídle, nejezte v centru, ale dostaňte se trochu dál od něj. V hospůdkách nedaleko centra se cena za menu pohybuje okolo 100 Kč. Pražské památky jsou rozprostřené po celém městě, a pokud byste chodili pešky, jste bez šance si jich prohlédnout co nejvíce. Je výhodné, když si koupíte několikadenní jízdenku, v Praze také funguje Uber, takže i na dopravě se dá dost ušetřit.

Památky zdarma i výrazné slevy na vstupném

Plno památek je naštěstí zdarma, a jsou to hned ty nejvýznamnější jako Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Katedrála sv. Víta, Pražské Jezulátko, vstupné nemusíte platit také do části Pražské botanické zahrady či do některých galerií a muzeí. Bez nutnosti utratit ani korunu se také podíváte na velmi netradiční místa, jejich seznam najdete zde. Každému turistovi se vyplatí, když si zařídí Prague card. Je to speciální návštěvnická karta, se kterou získáte zajímavé slevy na mnoho míst a současně třeba i slevy v restauracích. Když si ji koupíte, máte zdarma i dopravu MHD, určitě o tom popřemýšlejte.

Perfektní ubytování ve 3 podobách

Aby vás ubytování Praha nezruinovalo, nehledejte jinde a vsaďte na nabídku Rezidence Topolová. Jako jedna z mála nabízí různé kategorie bydlení podle nároků na vybavení pokoje a cenu, a to v dobré dojezdové vzdálenosti od centra. Nachází se na Praze 10, nejbližší zastávka metra je vzdálena cca 10 minut chůze a v centru jste za asi 20 minut. Co se týče druhů ubytování, k mání je penzion Praha a komfortnější apartmány. Nejlevnější variantou jsou hostelové pokoje.

TIP: Plánujete výlet ve více lidech? Kontaktujte Rezidenci předem, připraví vám cenově atraktivní nabídku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *