PŘEDCHOZÍ

Lesnaté Kokořínsko


V nádherném údolí Kokořínska čeká ze všech stran obklopen lesy na své hosty menší autokemp Kokořín. Nabízí zázemí pro oddech i aktivní dovolenou a slouží převážně středně náročné klientele. Využívají ho zejména rodiny s dětmi, kolaři a turisté. V jeho blízkosti se nachází řada kulturních památek – například pouhou půlhodinu pěší chůze je to odsud na hrad Kokořín, vydat se lze i na hrad Houska a Bezděz. I nedaleké skalní město či skalní labyrint jsou snadno dostupné pěšky i na kole po značených cyklostezkách nebo turistických chodníčcích.

Vyhlášenou specialitou kempu Kokořín je zdejší restaurace – pizzerie. Připravují v ní vynikající pizzu a vaří ze surovin od místních zemědělců. Rodiny s dětmi uvítají zdejší dětský koutek a sportovci například půjčovnu kol. „Pro tuto sezonu jsme přichystali pro naše klienty nové sociální zázemí a nové dětské hřiště s domečkem,“ sděluje Františka Vítová z autokempu Kokořín. „Co se týče rezervací, máme jich na prázdniny přibližně o 40 % méně nežli loni touhle dobou,“ dodává Vítová. Za chatku zde rodina se dvěma až třemi dětmi vydá na noc z peněženky 800 korun. Stan tu na noc vyjde na 60 korun.


Mělník: na soutoku dvou největších českých řek

Na soutoku Labe a Vltavy stojí na okraji Mělníka stejnojmenný kemp. Je to odtud blízko jak do přírody, tak i do centra města. Uprostřed kempu je vyhlášená restaurace s letní terasou a také několik sportovišť. U kempu je letní koupaliště a krytý plavecký bazén, zimní stadion a fotbalové hřiště s přírodním i umělým povrchem. Autocamp Mělník výborně poslouží jako základna pro výlety do celého Kokořínska. Jedná se o ubytovací zařízení spíše rodinného charakteru, zahraniční klientela představuje zhruba polovinu návštěvníků.

„Pro letošní rok jsme zrekonstruovali centrální sociální zařízení, vyměnili nábytek v pokojích s příslušenstvím,o­pravili veřejné osvětlení v areálu a opravili bungalovy a chaty,“ sděluje Luděk Patík z Autocampu Mělník. Oproti loňskému roku je zdejší ubytovací kapacita využita o 30 % méně. „Možnosti ubytování u nás začínají plochami pro karavany a stany, pokračují přes jednoduché ubytování v obytných sudech a chatách bez příslušenství a končí až u dvoulůžkové pokoje hotelového typu,“ přibližuje Patík. Za karavan zde zaplatíte od 135 korun, chatka vyjde čtyři nocležníky od 700 korun výše.

Blaník – nejmenší chráněná krajinná oblast u nás

65 kilometrů jihovýchodně od Prahy v Chráněné krajinné oblasti Blaník, která je nejmenší v České republice, se nachází rekreační areál Blaník. Svým vybavením a službami se specializuje zejména na pobyty dětských a sportovních kolektivů. Tedy školy v přírodě, výlety, taneční a fotbalová soustředění, dětské tábory. „Téměř cokoli, co děti zajímá a čím je můžeme pobavit, to je u nás k nalezení,“ konstatuje Jitka Chválová z rekreačního areálu Blaník. „Disponujeme skladem sportu, lze si u nás zapůjčit například lana, sedáky, míče, florbalové hokejky. Máme tu nejrůznější sportoviště – na volejbal, fotbal, basket, florbal, taneční sál se zrcadlovou stěnou,“ vyjmenovává Chválová.

„Letos máme standardně obsazeno, o trošku méně než před rokem. Ale loni jsme měli opravdu hodně skupin a provozovali jsme areál na maximální kapacitu téměř po celou sezonu. Současný stav je pro klienty pohodlnější,“ vysvětluje Chválová. „Každoročně vydáváme velké investice za zvelebování našeho areálu. Letos jsme měnili ve zděných domech podlahy a proběhly rekonstrukce některých chat,“ dodává Chválová. Týdenní pronájem chatky pro 4 osoby vyjde v sezoně na 5600 korun.



Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *