Pravou dovolenou zažijete jen při kempování v přírodě


Ve Středočeském kraji můžete podnikat velmi zajímavé výlety. K návštěvě lákají přehradní nádrže, například Slapy a Štěchovice, a četné řeky. Navštívit můžete také významnépamátky, např.:hrady, jako je Karlštejn a Křivoklát, nebo města s bohatou historií – Kutná Hora, Mělník či Rakovník.

Středočeský kraj je druhý v rekreačních prostředích, v České Republice. Turisté tu naleznou 118 kempů a 57 rekreačních středisek. Toto vysoké číslo je dáno jak blízkostí Prahy, tak velkým množstvím rekreačních oblastí a přehrad. Ty by ale nikdy nevznikli bez štědrých darů bohatých podnikatelů a EU. Turisté si mohou vybírat ubytování z nejrůznějších zaměření a kvalit. Od kempů, které nabízejí jednoduchý standard, přes ty, jež se zaměřují například na rybáře či rodiny s dětmi, až po areály skýtající opravdu vysokou kvalitu ubytování i služeb.

Ve stanech lze ve Středočeském kraji přenocovat ve 116 areálech, v chatkách pak ve 120. Náročnější nocležníci naleznou útočiště v budovách, ve kterých lůžka nabízí 91 areálů. Plocha pro karavany je přichystána v 97 střediscích. Po celý rok ve zdejším kraji funguje 24 kempů a 36 rekreačních středisek. Koupaliště či bazén čeká na plavce ve více než 40 areálech, přírodní koupání, tedy řeku, rybník, jezero či přehradu využijí hosté v necelé stovce areálů.

Třemi hvězdičkami se může pyšnit Camping Bucek a kemp Matyáš, o hvězdičku více pak mají Kemp Konopiště a Camping OASE Praha. Nejoblíbenějšími kempy ve Středočeském kraji se podle Dokempu.cz staly Autocamp Mělník, Kemp Višňová II a ATC Kokořín. V žebříčku 25 nejlépe hodnocených kempů uspěly ze Středočeského kraje ATC Kokořín, který se umístil na 17. místě, 23. příčku obsadil Kemp Višňová II. Hlasování o Kemp roku 2010 probíhá právě nyní, podrobnější informace lze nalézt na konci tohoto článku.

Autocamp Skalice u slapské přehrady

Středočeský Autocamp Skalice se nachází na levém břehu Slapského jezera. Na vodní plošině lze cestovat pomocí lodní dopravy. Za nepříznivého počasí se vypraví do 15 kilometrů vzdáleného aquaparku v Měříně. V okolí skalického autokempu je velká možnost výletů. Například po krásné stezce jménem Zelenka. Mezi další krásy, které můžete navštívit, jsou zámky Konopiště a Dobříš či hrad Karlštejn. Pobyt si tu lze zpestřit třeba vypůjčenou kánoí, motorovým člunem či šlapadlem. Pro své letošní hosty mají nové překvapení v podobě zrekonstruovaných chatech.


„Do našeho kempu míří i letos především tuzemská klientela, tu z největší části tvoří rodiny s dětmi. Na jaře a na podzim k nám příjíždějí rybáři,“ říká František Strnad, z Autocampu Skalice. V dnešní sezoně bohužel kempy čekají úbytek turistů. Obsazenost letošních prázdnin je nyní o 25 % nižší oproti loňsku. „Tento fakt je zapříčiněn mnohými faktory – studené a deštivé počasí v dubnu a květnu, kdy se většina české populace rozhoduje, jak strávit dovolenou. Ale také krize a vysoká nezaměstnanost,“ domnívá se Strnad. Za malý stan v kempu dva lidé za noc vydají 80 korun, za karavan tu zaplatíte 240 korun.

Dovolená jako v Toskánsku

Na Slapech je umístěn i kemp Resort Beach Nová Živohošť. Klidné a čisté prostředí rekreačního areálu s dlážděnými chodníčky a vzrostlými stromy tvoří příjemnou atmosféru parku, která umožní dokonalý odpočinek. Jedná se vlastně o kopii italských resortů v Toskánsku, jenom místo u moře je kemp umístěn u jedné z našich nejznámějších přehrad. Nabízí tu i četné sportovní vyžití – beach volejbal, stolní tenis, billiard, šipky. Služby, které tu poskytují, nejsou zatím v obdobných zařízeních v Čechách standardem. Návštěvníci si zde pochutnávají například na snídaních formou bufetu, nově letos naleznou v bungalovech televizory.

„Dále jsme u nás zbudovali klubovnu pro děti, kde je každý víkend zdarma zajištěn animační program pod vedením kvalifikovaného pedagoga,“ sděluje Olga Zrcková z kempu Resort Beach Nová Živohošť. Kemp je vyhledávaný především rodinami s dětmi, zájem tu je však i o pořádání firemních akcí. „Letošní sezona se nám prozatím jeví jako úspěšná. Hodně lidí se asi rozhodlo strávit tuto dovolenou v tuzemsku. Může to být i kvůli výbuchu sopky na Islandu a následnými problémy s leteckou dopravou,“ domnívá se Zrcková. Bungalov tady v sezoně na noc stojí tři nocležníky od 1320 korun výše, apartmán pro 6 osob 3000 korun.

POKRAČOVATJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *