1. Letní radovánky přímo svádí k projížďce na lodi. Ideální podmínky poskytuje řeka Labe ve středních Čechách. Vypravte se do Polabí za výjimečnými lodními zážitky. Výchozím místem k výletu jsou lázně Poděbrady. Poznejte prastaré převoznické řemeslo.
  2. Jen kousek od lázní Poděbrad najdete zajímavou vodní atrakci v podobě dávného řemesla, které dnes již prakticky vymizelo. Jedná se o nefalšovaný přívoz. Kromě převozníka a jeho loďky je na břehu také příjemné posezení s občerstvením. O víkendech se zde konají trampské zábavy. V místní půjčovně jsou k dispozici motorové lodě pro soukromé projížďky po Labi.
  3. Dostanete se sem na kole příjemnou trasou v délce 7 kilometrů nebo právě přívozem ze soutoku Labe s Cidlinou, kam lze dojít procházkou z Poděbrad či využít vyhlídkový vláček. Původní přívoz je zde doložen již od roku 1836.
  4. Přívoz začíná svou sezónu na svátek čarodějnic velkým ohněm. Je v provozu v květnu, červnu a září o víkendu a svátcích od 9 do 19 hod. V červenci a srpnu denně od 9 do 20 hod. Přívoz provozuje převozník pan Pavel Faltys. Přívoz přepravuje i cyklistická kola a kočárky. Cena převezení: dospělí 20 Kč, senioři 15 Kč, děti 10 Kč, kolo 10 Kč. Půjčovna lodí:s motorem 350 Kč/hod. a záloha 2000 Kč pro případ poškození (občanské průkazy s sebou).
  5. V okolí Osečku můžete navštívit Lázně Poděbrady s vyhlídkovou lodí jménem Král Jiří, Nymburk se zachovalými hradbami, hradiště Slavníkovců Libice s romantickým soutokem Labe s Cidlinou či malou vesničkou Ostrá, kde se vyrábí přírodní mýdla Botanicus a je zde také muzeum i kemp s přírodním koupáním.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *