V jakém městě by žil estét Johan Wolfgang Goethe stejně rád jako ve Výmaru a v Římě? Zajisté v Karlových Varech, kde během svých lázeňských pobytů strávil dohromady více než tři roky svého života. Sedmnáctkrát navštívil tyto slavné lázně a obklopen nádhernými lázeňskými stavbami se zde dvořil krásným ženám.

Na léčebný pobyt do Karlových Varů přijeli i car Petr Veliký, Casanova, nebo kníže Metternich. Návštěvou toto město poctili také téměř všichni význační hudební skladatelé, mezi nimi Beethoven Wagner, Mozart, Chopin, Liszt, Grieg a Brahms. Skutečnost, že do města byl kdysi na nosítkách přinesen i vojevůdce Albrecht z Valdštejna, sužovaný bolestmi a zánětem kloubů, a že nakonec odtud omlazen odjel na koni, je nejlepší reklamou snad neznámějších lázní světa.

Karlovy Vary, druhé největší a nejstarší české lázeňské město, bylo vybudováno na břehu říčky Teplé. I když byl zdejší stavební prostor omezen terénem, rozhodně se město nekrčí mezi zalesněnými kopci. Protože se nemohlo stavět do šířky, vztyčovaly se fasády do výšky jako zámky. Podél vody byly vytvořeny promenády, na nichž zurčely četné kašny a vřídla s léčivou vodou.

Rady a tipy

Nejlepší ubytování: Grandhotel Pupp, případně cenově výhodnější hotely, jako je Promenáda.
Místní speciality: Vepřo – knedlo – zelo, kachna, Becherovka
Festivaly a slavnosti: Mezinárodní jazzové dny (květen), Mezinárodní filmový festival (červenec)Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *