Koupel je velmi oblíbená činnost. Napomáhá k odbourání stresu a nabrání sil po náročném dni. Proto se koupele objevují v nabídce lázeňských zařízení. Největší výhoda koupelí je že tam můžete přidat bylinky, rašelinu, léčivé látky nebo slatinu, tím vznikají různé druhy koupelí s určitými účinky na lidské tělo.

Calmanová koupel je jednim z těchto druhů. Základem je směs za šesti druhů rostlin: máta, kopřiva, heřmánek, levandule, chmel a vrbová kůra. Voda musí mít teplotu 36 °C až 38 °C.

Doba koupele se pohybuje okolo 15- 20 minuta k dosažení optimálních účinku je dobře opakovat alespoň 3krát týdně. Tato metoda se používá jako doplnková při léčbě revmatologických onemocněních. Rostliny mají totiž protirevmatické a protizanětlivé účinky. Mimo jiné se tělo při koupeli prokrví a uvolní se svalové napětí, takže se zmírní bolest svalu ale i kloubů. Zárověn se člověk uvolní a zarelaxuje si.

Tuto proceduru můžete podstoupit v lázních Luhačovice nebo Jeseník.

Celková vířivá koupel

Jde o metodu, která probíhá plastové vaně, jejíž tvar je uzpůsoben tak, aby bylo dosaženo největšího pohodlí. V přední a sedací části této vany jsou trysky, tím se liší od hydromasážní vany, která má trysky dané po celém svém obvodu. Při celkové vířivé koupeli nepůsobí příznivě jenom masáž proudem, ale i teplota vody. Ta má asi 37°C, a tím se řadí mezi hypertermní koupele. Díky tomu dochází k uvolnění svalů i kloubů. Také je stimulován lymfatický systém a z těla jsou tedy vylučovány odpadní látky.

Tato koupel se tedy používá při onemocnění pohybového aparátu a také při poúrazových stavech. Díky uvolnění kloubů celková vířivá koupel dobrá při artróze kloubů, dokáže zmirnit i některé alergické a astmatické onemocnění. Kromě těchto účinků má celková vířivá koupel vliv také na relaxaci a regeneraci organismu, pomoci může například při poruchách spánku nebo při psychickém vyčerpání.

Tuto proceduru můžeme absolvovat nejen v podobě celkové vířivé koupele, ale také jako částečnou koupel, která je aplikována pouze na horní či dolní končetiny. Koupel je také možné doplnit o nejrůznější přísady. Tuto léčebnou metodu můžeme tedy najit například v lázních Karlova Studánka nebo Luhačovice.
Osobně se chystám do Luhačovic, máte někdo zkušenosti?Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *