Horská turistika zažívá během posledních několika let boom. I mezi mladými je značně cool zdolat vrchol hory a pořídit si tzv. „selfičko“. Ideálně při východu nebo západu slunce. Pokud chcete udělat něco pro svoje zdraví a strávit pěkné odpoledne v čisté horské krajině, nebo jen stojíte o pěknou fotku, potom právě vám je určen tento článek.

Sněžka – 1 603 m n.m.

Královna Krkonoš a nejvyšší hora České republiky je jen jedna. Výstup na Sněžku je v zimě o něco obtížnější, ale stojí opravdu za to. Vyhnete se tak davům turistů, kteří dávají přednost pohodlné cestě lanovkou. Před výstupem doporučujeme zkontrolovat počasí v dané oblasti, nebo se podívat na webkameru na Sněžce.

První, podle nás nejlepší cesta na Sněžku vede z Velké Úpy přes Růžohorky. Délka trasy je cca 6,5 km a trvá kolem dvou hodin za mírných sněhových podmínek.

Druhou možností je výstup z Pece pod Sněžkou přes Obří Důl. Je to asi nejznámější trasa, takže zde potkáte nejvíce lidí, nicméně v zimě mít obavy asi nemusíte.

Další cesty se dají různě kombinovat. Vždycky je to o určitém kompromisu délky trasy a stoupání.

Praděd – 1 491 m n.m.

Praděd je nejvyšší hora Jeseníků a pátá nejvyšší hora České republiky. Nicméně zajímavostí je, že se na Pradědu nachází nejvyšší bod České republiky. Je to způsobené tím, že je zde vysílač o výšce 162 metrů. Výhled z tohoto místa je opravdu fascinující. Ostatně samy se můžete okamžitě podívat na webkameru na Pradědu.

Výšlap na Praděd není nikterak náročný. O délce 3,5 km vám nezabere ani 2 hodiny. Turistická trasa vede z Ovčárny (chata, autobusová zastávka) přes rozcestník Pod Pradědem.

Ještěd – 1 012 m n.m.

Na třetím místě doporučujeme výstup na Ještěd. Nejedná se sice o tak vysokou horu, byť je to nejvyšší vrchol na severu Česka, ale pohled na Jizerské hory zkrátka stojí za to. Navíc televizní vysílač na Ještědu je unikátní svým jedinečným architektonickým stylem a stojí určitě za návštěvu.

Pohodlná turistická trasa vede na Ještěd pouze jedním směrem – od konečné zastávky tramvaje Horní Hanychov po modré turistické trase kolem sáňkařské dráhy. Na rozcestí Nad Výpřeží se vydáte po červené prudkým stoupáním až k silnici. Zbytek musíte dojít po asfaltové cestě, kde jezdí auta a cyklisté.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *