Malé městečko Calella na pobřeží Costa del Maresme je skromné, ale o to krásnější. Můžete se vydat na procházku ke zřícenině hradu, nebo jet na výlet do Barcelony, která není nijak daleko. Moře, pláže, spoustu malých obchůdků, kde se dá skvěle smlouvat, pokud umíte aspoň trochu anglicky… Co víc si přát?


Nakupování různých drobností a suvenýrů si tady rozhodně užijete. Příjemní prodavači, se kterými se budete čtvrt hodiny hádat o cenu a pak vám to dá o půlku levnější. Nakonec vám ještě popřeje hezký den, řekne: „You are great family“ a ve finále vám dá zdarma pohlednici. Takové tržnice jsou po Calelle všude.

Hotelů se nemusíte bát, jsou pěkné a nemusíte zrovna do pětihvězdičkového. Jídlo skvělé, hotel International mě nezklamal. Spoustu specialit, maso, zákusky, ovoce, zmrzlina, ráno luxusní bagetky.

Kromě pláže se vydejte i do místního kostela, třeba na koncert španělské kytary, nebo do malých parčíků na kraji města. Kavárny a restaurace příjemně překvapí. Všude uvidíte katalánské vlajky. Tady to žije, stejně jako v Barceloně.

Spojení do Calelly není nijak složité, vydáte se letadlem do Barcelony a pak je to už kousek, asi půlhodina autobusem. Barcelona má své obrovské kouzlo, to pochopíte brzy. Hrady, parky, slavná Sagrada Familia a všudypřítomný Gaudí…

Katalánsko zkrátka neomrzí.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *