Stojíte-li na náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men), rozkládá se Zakázané město přímo před vámi. Nad vchodem se pne Mao-ce-Tungova podobizna a vchod je hlídán strážemi. Pokud chcete navštívit všechny sály, bude vás vstupné stát 60 yuanů. Vstup je povolen i do sálu, kde Mao-ce-tung roku 1979 vyhlásil Čínskou lidovou republiku, ale vládnou zde docela přísná pravidla; z upozornění se dozvídáte, že zde není přípustné ani žvýkání žvýkačky!


Přímo v Zakázaném městě je množství síní, přičemž každá symbolizuje určitou císařskou výsost, např. Síň nebeské čistoty, Síň harmonie, Síň sjednocení a další. Součástí areálu je i muzeum a císařská zahrada.

Zakázané město doporučuji navštívit v jiném než letním období, kdy je tady spousta turistů a vy se budete muset mačkat v davech. Navíc je zde i větší horko než třeba na podzim. Na každém rohu se zde sice prodávají chlazené nápoje, ale pokud to pro vás bude jen trochu možné, tomuto období se pro návštěvu Zakázaného města vyhněte. Ještě v září zde teploty dosahují až 40 °C…

Pro cestování po Pekingu doporučuji taxíky. Nejsou tak předražené jako u nás a navíc jsou o mnoho pohodlnější, protože MHD v Pekingu je neustále přecpané lidmi.

Pro cestu do Číny obecně musíte mít platná víza, letenky a jízdenky na transfery v Číně a cestovní připojištění. Vřele se doporučuje mít předem zajištěné ubytování a raději se nechat i přeočkovat.

Nejste-li Marco Polo, tam Vám zbývají dvě možnosti dopravy – letecky nebo vlakem. Letenka do Pekingu vyjde podle kurzů a toho jaké máte štěstí na 12-17000,- . Bohužel ale z ČR nelétá napřímo nic, ale s jedním mezipřistáním je toho už vcelku dost. Druhou možností je udělat sui výlet přes Sibiř vlakem. Je to nepatrně levnější (kupé pro 4 asi 11tis, kupé pro 2 cca 17tis), ale trvá to cca týden. Ale hodně lidí tuhle cestu stejně preferuje, protože cesta Transsibiřskou magistrálou je prostě zážitek sám o sobě.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *