Kdo cestuje do Peru, nemůže vynechat Limu. Každý třetí Peruánec, jichž je více než sedm miliónů, totiž žije v hlavním městě.

V městské části Miraflores, jižně od koloniálně formovaného centra Peru, leží moderní ulice s obchody a pestrými trhy s uměním a uměleckými řemesly. Četné kavárny zvou k posezení a umožňují vidět a být viděn, navíc rušný jihoamerický noční život přitahuje po západu slunce všechny hosty. Jako symbol životní radosti se z Parque del Amor na pláži dívá na Tichý oceán plastika andského mileneckého páru. Barranco je čtvrť bohémů, umělců, básníků a studentů. Její domy odrážejí atmosféru prvních roků republiky a ukrývají mnohé typické krčmy a restaurace.

Zpět do koloniální doby zavádějí turisty zbytky úzkých uliček s mnoha zákrutami, na druhé straně řeky Rimac severně od starého města. Jednopatrové, na sebe hustě natěsnané domky zdejšího předměstí ze 17. a 18. století, jsou nejlépe zachovány v Alameda de los Descalzos.

V srdci koloniální Limy spojuje rušná pěší zóna Jirón de la Unión obě centrální náměstí Mayor a San Martín. Příliš mnoho svědků z koloniální doby zde však nezbylo. Zemětřesení zničila většinu starých budov, hustá mořská mlha a všudypřítomný smog se podepsaly na tom, co zbylo. Dřívější sídliště v centru Limy zažila vícenásobné přestavby, především od roku 1930, kdy byly budovány velké ulice pro nastupující, stále hustší automobilový provoz. Charakter centra velkoměsta dnes utvářejí především bankovní a obchodní domy.

Dovolená v Limě stojí opravdu za to, a každému ji mohu jen doporučit. Vydejte se také po stopách bájných indiánů, nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *