Toužili jste spatřit vzdálená místa a to hlavně na podzim? Toužili jste se ráno probudit v energií sršícím New Yorku nebo pocítit na vlastní kůži atmosféru orientu v Hong Kongu? Na podzim se vaše sny mohou proměnit v krásně barevnou skutečnost. Letecké společnosti si připravili výhodné, ale časově omezené nabídky na své lety do dálkových destinací po celém světě. Jelikož ceny letenek do těchto míst budou za neskutečně minimální ceny, mohou si nyní výlet za hranice dopřát mnozí ti, kdo by dříve kvůli ceně váhali. Jako horkou novinkou v nabídce, je i vzdálená a úžasná Sydney. Poprvé si tak můžete splnit svůj sen a strávit vánoce úplně jinak – s koktejlem na pláži nebo na surfu mezi vlnami Pacifiku.

Malá Čína ve velkém New Yorku

Socha Svobody, Empire State Building nebo Time Square – to jsou památky, které při návštěvě New Yorku rozhodně nesmíte vynechat. Často se však zapomíná na jedno velmi zajímavé a zcela unikátní místo – China Town na Manhattanu. Jde přitom o velmi krásnou čtvrť, která rozhodně stojí za vidění. Na poměrně malém území China Townu, čítajícím necelých 5 bloků budov, žije asi 150 tisíc obyvatel čínského původu. Přesné číslo však není známo, jelikož spousta z nich zde pobývá ilegálně. Zdejší čínské město vzniklo už v roce 1870. Ihned po průchodu velkou branou na vás dýchne překrásná atmosféra orientu, kterou nezažijete nikde na světě. Najdete tu tisíce obchodů a ještě více restaurací nabízejících vynikající čínské jídlo, které je zde také neskutečně levné. Vybírejte ovšem pečlivě, ne všechny pokrmy jsou uzpůsobeny našim chutím, ale i zažívacímu traktu.

Letos na podzim frčí Philadelphie!


Říkáte si, že na podzimní nákupy je nejlepší destinací New York? Omyl! Na východním pobřeží USA je mnoho jiných míst, kde si nakoupíte stejně tak dobře, a mnohdy mnohem levněji než v legendárním New Yorku. Jedním z takových měst je i Philadelphia, která je ostatně od New Yorku vzdálena pouhých 150 km. Právě zde se nachází největší nákupní centrum východního pobřeží Spojených států – Franklin Mills Mall.

Rezervujte si zde na nákupy, pro jistotu celý den. Pokud by vás však nakupování za nějaký ten čas omrzelo, pak nezoufejte. Ve Philadephii se dá dělat spousta jiných věcí, někdy i adrenalínových. Zajděte si například do historického centra, kde nesmíte minout Independent Hall. Tam byla v roce 1776 podepsaná Deklarace nezávislosti. Sportovní fanoušci by měli rozhodně poctít svou návštěvou zdejší Sport Complex Park, kde se nachází dvě moderní sportovní haly, jeden obří fotbalový stadion (kapacita 75.000 fanoušků) a jeden baseballový. Vydejte se třeba na zápas legendárních Eagles. Je to neobyčejný zážitek, který se vám navždy vryje do paměti.

Vychutnejte si krásy podzimního Bostonu

Plánujete na podzim romantický výlet se svým protějškem? Vydejte se do Bostonu – jednoho z nejkrásnějších amerických měst. Okouzlí vás evropská atmosféra a rozmanitá architektura v kombinaci s moderními americkými prvky. Na své si zde přijdou také milovníci umění, nákupní maniaci, ale i ti, co touží po vzdělání. Nachází se zde 14 univerzit. Mnohé z nich patří ke světovým špičkám, například Harvard. Ten leží v obci Cambridge, která je od centra Bostonu vzdálena asi 20 minut jízdy metrem (mimochodem, nejstarším v USA). Harvard si nesmíte nechat ujít. Projděte si všechny katedry a koleje, zdejší nádhernou knihovnu a obrovská knihkupectví. A třeba si zde rovnou podejte přihlášku, protože studovat na tak prestižní škole je jedinečný zážitek, ale ne jen tak pro někoho.

Po stopách beatniků do nejsvobodnějšího města světa!


San Francisco. Bezesporu nejliberálnější a nejoblíbenější město USA plné překvapivě strmých, kopcovitých bulvárů, přátelských obyvatel a divoké historie. Jeho atmosféru si zamiloval už i spisovatel Jack London, který v San Franciscu tvořil a žil desítky let. I dnes do usměvavého města na západním pobřeží stále proudí davy nových obyvatel, kteří touží prožít část jeho neobyčejné minulosti. San Francisco bylo v 50. Letech minulého století inspirací a domovem beatníků, v 60. letech jeho kouzlo objevilo hnutí hippies. Právě zde proběhlo slavné „léto lásky“ v roce 1966. Po stopách beatníků se můžete vydat, když navštívíte ulici Columbus Avenue ve čtvrti North Beach. Divoké místo plné barů, kaváren a klubů dýchá beatnickou historií. Za návštěvu stojí první knihkupectví v USA prodávající oblíbené paperbacky City Lights Bookstore, které bylo otevřeno v roce 1953. Mezi jeho vlastníky patřil i básník Lawrence Ferlinghetti a v dobách beatníků se stalo centrem americké literatury. Po literárních zážitcích si můžete jít oddychnout do baru Vesuvio’s, který najdete hned vedle. V tomto baru hledali své múzy Dylan Thomas nebo Jack Kerouac.


Oslavte narozeniny v Hong Kongu ve stylu dlouhých nudlí!

Hong Kong je skutečný velikán, mezi městy s mrakodrapy. Je jich tu kolem neuvěřitelných osmi tisíc. Nejvyšší z nich byl dostaven vloni. K půl kilometrové výšce mu schází pouhých 10 metrů, má 108 pater a zařadil se na žebříček jako 4. nejvyšší na světě. Většina mrakodrapů v Hong Kongu je využívána jako kancelářské nebo obytné prostory, ale v některých najdete také hotely, nákupní centra a restaurace. Při návštěvě Hong Kongu se alespoň v jednom určitě zastavte na skleničku a užijte si parádní výhled. Pokud svoji cestu načasujete zrovna na své narozeniny, nezapomeňte si ke slavnostní večeři objednat co nejdelší nudle. Podle zdejší tradice lidé věří, že je to požehnání dlouhého života. Vyhněte se ale párty se soukromým ohňostrojem, protože ty jsou v Hong Kongu ilegální, stejně jako plivání.

Pamatujete na Dallas?

Pamatujete si na nejúspěšnější seriál všech dob, který po celém světě běžel v 80. letech a k nám se dostal o jednu dekádu později? Vzpomínáte na rodinu Ewingů a jejich nádherné sídlo ležící u největšího texaského města Dallas? Možná i pro vás bude překvapením, že ranč Southfork skutečně existuje a navštívit jej můžete i vy. Ranč je otevřen skoro každý den v roce, vyjma některých amerických svátků. Můžete se zúčastnit exkurze, kde si oživíte nejnapínavější chvilky seriálu. Uvidíte například rodokmen rodiny, Lucyiny svatební šaty nebo zbraň, kterou byl postřelen J.R. Při prohlídce ranče se seznámíte s jeho historií a průvodce Vám prozradí i pár zajímavých historek z natáčení. Pokud vás přepadne hlad, občerstvení najdete ve stánku Miss Ellie a suvenýry nakoupíte v tematických kioscích.


Pokračovat na 2.část


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *