Bombaj – hektické město s příchutí orientu


Chystáte se do Indie a nevíte, které místo navštívit dřív? Při cestě do indické metropole Bombaj si rozhodně nenechte ujít obří místní trhy. Najdete na nich nepřeberné množství všeho, na co si jen vzpomenete: od ručně vyráběných bot a šál až po orientální koberce. Pro místní zručné obyvatele není například problém ušít vám šaty na míru za méně než 24 hodin. Budou přitom z vysoce kvalitního materiálu, precizně ušité a za úžasnou cenu. Úchvatný je také místní trh s květinami. Každé ráno na něj přivážejí květiny ke koupi, které jsou určené hlavně pro náboženské účely. Vůně květinového trhu je přímo omamná. Za návštěvu určitě stojí i trhy s ovocem a zeleninou. Najdete zde mnoho plodů, které u nás běžně k dostání nejsou, a ochutnáte něco zcela nového. Na trzích se nebojte smlouvat, můžete tak ušetřit až polovinu ceny. Bombaj je jedno z nejlidnatějších a nejrušnějších měst na světě, takže pokud zatoužíte po troše samoty, vydejte se za brány města na rozlehlé pláže, kde v odpoledních hodinách narazíte maximálně na krásné plameňáky.

Do Los Angeles na MTV Video Music Awards

Los Angeles je město, ve kterém se rozhodně nebudete nudit. Najdete zde vše, na co si vzpomenete, ať už rádi nakupujete, sportujete, fascinuje vás kultura nebo dáváte přednost relaxování u moře. Zpestřením výletu může být setkání s některou z hereckých či pěveckých hvězd, pro které je Los Angeles domovem. Pokud chcete mít jistotu, že zahlédnete slavnou ikonu stříbrného plátna nebo Váš hudební idol, pak se do Los Angeles určitě vypravte 12. září. Ve 20 hodin místního času totiž vypukne ve zdejším Nokia Theatre již XXVII. ročník předávání cen Video Music Awards pořádané hudební stanicí MTV. Tento galavečer je prestižní událostí, kterou si žádná celebrita nenechá ujít. Město se tak bude hvězdami jen hemžit. Po stopách hvězd se můžete vydat, pokud vyrazíte na Hollywood Boulevard, kde se projdete po vyhlášeném „chodníku slávy“, nebo se zúčastníte exkurzí, které Vás zavedou přímo na místa, kde celebrity bydlí.


Sportovní ráj ve Washingtonu

Hlavní město Spojených států Washington je místem, kde na návštěvníky dýchá historie sálající z mnoha budov, kterými prošly americké dějiny. Bílý dům, Kapitol, hřbitov Arlington, památníky války ve Vietnamu, to vše jsou dominanty, které prostě musíte vidět, pokud do Washingtonu zavítáte. Málokdo už ale ví, že Washington je i městem profesionálního sportu. Když se vydáte na procházku do China Town, přímo v jejím centru potkáte slavnou Verizon Center, kde se můžete přidat mezi desetitisíce fanoušků NHL a hokejového klubu Washington Capitals nebo basketbalových Wizzards, kteří patří mezi významné kluby legendární NBA. Samotná exkurze po stadionu je více než zajímavá a účast na zápase je potom zážitkem, na který se nezapomíná. Washington se může pochlubit týmem z nejvyšší basketbalové ligy (Nationals), na nejvyšší úrovni se zde hraje i „náš“ fotbal, který zastupuje tým D. C. United nebo v USA velmi populární americký fotbal (Washington Redskins). Tak si nenechte ujít atmosféru velkých sportovních utkání!

Letní podzim v Miami


Nemáte rádi podzim? Také vás přepadají chmury jen při pomyšlení na deštivé a sychravé počasí, které nás po létě pokaždé čeká? Tak leťte za sluncem! Floridské Miami je ideálním místem na zažehnání podzimních nálad. Představte si říjen na prosluněné pláži na březích Atlantiku, kde zapomenete na blížící se zimu. Teploty v Miami se na podzim pohybují kolem krásných 28 °C, takže se spolehlivě zahřejete. Miami je město plné života. Jeho klubová scéna se vyrovná slavné Ibize. Můžete tančit ve městě i na slavné Miami Beach, stačí si vybrat, jestli máte zrovna náladu na kubánské rytmy nebo dáte přednost veselému discu. Nabídka kulturních zážitků je obrovská, na své si přijdou milovníci museí, opery, ale i sportu. Pokud na vás bude ruchu příliš, vyberte si jeden z překrásných parků, kde můžete relaxovat a sbírat síly na další den. Miami je prostě ideálním místem pro bezstarostnou dovolenou plnou zábavy.

Vánoce na pláži

Co takhle naplánovat oslavy nejkrásnějších svátků v roce na pláži uprostřed prosluněného léta? Přesně takhle totiž vypadá prosinec v australském hlavním městě Sydney. Průměrné teploty se pohybují na příjemných třiceti stupních, takže kabáty a čepice klidně nechte doma. Štědrý den můžete strávit na pláži, užívat si sluníčka nebo si zkusit jaké to je surfovat na vlnách. Na večeři zajděte do některé z restaurací s terasou a výhledem na moře. V Austrálii je ale zvykem uspořádat štědrovečerní večeři i na pláži nebo v parcích, kterých je Sydney plné. Pochutnávat si budete na vynikajících mořských plodech, které spolehlivě nahradí našeho tradičního kapra, obvyklá je i drůbež a velké množství dezertů. Na první svátek vánoční si zajděte do slavné Sydney Opera House. Budova opery je zážitkem sama o sobě, takže byste ji rozhodně neměli vynechat. Sydney je město plné originální architektury i ideálním místem pro milovníky kultury. Tak neváhejte a prožijte vánoční svátky jinak!

Vrátit se na 1.částJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *