Most Golden Gate Bridge, Cable Cars a lvouni –
San Francisko je dnes moderní legendou


Dnes je považováno za malebné místo k bydlení a za místo, kde se setkávají nejen počítačoví experti z blízkého Silicon Valley, ale také homosexuálové z celého světa.

San Francisko se rozkládá na 50 km dlouhém poloostrově na jižní straně mořského průlivu a táhne se k zálivům San Francisko a San Pablo, přes něž se pne slavný most Golden Gate Bridge. Sídliště na březích zálivů se v uplynulých 100 letech staly postupně jedním z nejvýznamnějších hospodářských center Ameriky, Bay Area. Dnes zde žije více než šest milionu lidí.

Přes často strmé vršky severovýchodních městských částí vedou poslední tři linky slavné pozemní lanovky Cable Cars. Bezmotorové tramvajové vozy byly zavedeny roku 1873 a dodnes jsou symbolem San Franciska. Jsou spojeny nekonečným kabelem, který se pohybuje pod silnicí rychlostí 15 km/h. Návštěva muzea Cable Cars na rohu ulic Washington a Mason Street se vyplatí, neboť zde stojí mimo jiné pohonná stanice, která celý systém lan udržuje v pohybu.

Rady a tipy

Ubytování: Doporučuje se rezervovat si nocleh předem. K dispozici jsou hotely od 60 do 200 dolarů za noc. Cenově výhodné hotely jsou v China Town.Booking.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *