Když se řekne Kuba, tak si většina lidí představí buď pláže, slunečníky a koktejly, nebo uličky hlavního města Havany se starými auťáky, místní hudbou merengo a postaršími Kubánkami s doutníkem. Ale to není všechno co lze vidět v když se rozhodnete pro poznávací zájezd na Kubu. Ten vám totiž nabízí možnost vidět něco co jinde neuvidíte. Kuba je totiž unikátní skanzen kombinace latinskoamerického stylu života, žijícího socialistickou realitu v amerických kulisách. Bohužel rychle se měncí svět tuto unikátnost pomalu maže a Zájezd na Kubu poznávací by v budoucnu už nemusel být to co dnes…

Zde je několik tipů na místa, která byste určitě neměli vynechat.

Havana

Hlavní město Kuby, Havana, si vysloužila přezdívku „Paříž Karibiku“. Pravděpodobně nejvyhledávanějším místem Havany je pak náměstí Plaza de la Catedral a nejstarší havanské náměstí Plaza de Armas.


Trinidad

Město Trinidad je právem považováno za jedno z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější, na Kubě. Nabízí neskutečně malebná a stylová zákoutí historického jádra města i všudypřítomnou koloniální španělskou architekturu.

Basilica del Cobre

Nejznámějším poutním místem na Kubě je Basilica del Cobre v Santiagu de Cuba. Bazilika je proslavena sochou černé madony dobročinnosti, patronkou Kuby a ochránkyní mořeplavců.

Pláže Varadero

Jedním z mnoha důvodů, proč je Kuba tolik vyhledávanou destinací, jsou její pláže. Za návštěvu stojí ty, které nabízí Varadero na poloostrově Hicacos.

Potápění v Jardines de la Reina

Souostroví Jardines de la Reina nabízí přenádherné možnosti pro potápění! V překladu název znamená „Královniny zahrady“ a jedná se o velmi krásnou potápěčskou oblast, která je od roku 1996 také mořskou rezervací.

Továrna na doutníky

I pro nekuřáky bude velkým lákadlem továrna na doutníky Partágas Tobaco Factory, největší exportní továrna na Kubě!

Čokoládovna v Baracoy

Jste-li odpůrci tabáku a pochutnáte si spíše na kvalitní čokoládě, měli byste si udělat výlet do malebné vesničky Baracoy. Pohádkového Willyho Wonku zde sice nepotkáte, ale i přesto budete mít možnost ochutnat výbornou čokoládu, jejíž výrobou je Baracoa proslulá.

Národní park Topes de Collantes

V národním parku Topes de Collantes můžete spatřit největší vodopád na Kubě, který se nazývá El Caburní. Národní park Topes de Collantes se nachází v pohoří Sierra del Escambray.

Pohoří Sierra Maestra

Milovníci vysokohorské turistiky budou chtít změřit své síly v pohoří Sierra Maestra, jehož nejvyšším vrcholem je Pico Turquino (1 974 m. n m.). Naopak vodáky bude zajímat, že ve stejném pohoří pramení řeka Cauto, která je nejdelší na Kubě a je částečně splavná.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *