New Orleans si dodnes uchoval svou francouzskou atmosféru


Sotva jsou ve Vieux Carré, francouzské čtvrti New Orleans, odklizeny odpadky z předešlého večera, začínají se kolem poledního opět zaplňovat místní lokály. Z Bourbon Street stoupají první melodie pouličních hudebníků. Jak den a večer pokračují, stávají se rytmy jazzu, zydeco, cajun, rhythm&blues, gospelů a dixielandu, linoucí se uličkami a náměstími starého města, stále více strhujícími. K tomu, že se New Orleans stal po roce 1880 rodným městem jazzu, přispěli se svou africkou hudební kulturou především černoši.

Nejen Francouzi, kteří New Orleans založili, ale také četné jiné národností skupiny, které sem v průběhu doby přišly, přispěli svou troškou do mlýna k jedinečné syntéze nejrůznějších kultur. Život zde nespoutaně kypí především v karnevalové sezóně, která vrcholí každoročním festivalem Mardi Gras.

Jako první Evropané sem přišli v roce 1699 bratři Pierre Le Moyne a Jean Baptist Le Moyne de Bienville, kteří chtěli prozkoumat Mississippi. Tehdy zde žily jen nepočetné kočující indiánské kmeny.

Téměř o 20 let později se Bienville vrátil a roku 1718 založil v bažinách mezi Pontchartrainským jezerem a Mississippi město, které nazval Nouvelle Orleans. Následovali první osadníci z Francie, Kanady a Německa. Kromě toho sem Francouzi dovezli také tisíce afrických otroků. Tvrdé životní podmínky v subtropické bažinaté krajině sem však další osadníky nelákaly a hospodářský vzestup stále nepřicházel.

Rady a tipy

Ubytování: V nabídce jsou hotely všech kategorií. (vybrat si na booking.com)
Během slavností je nutné si nocleh rezervovat předem (karneval, Mardi Gras, New Orleans Jazz Heritage Festival).Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *