Naleznout tak krásnou přírodu, jaká se nalézá ve Wyomingu, je opravdu těžké. Lidé zde žijí v naprostém souladu s přírodou. Ochránci národních parků jsou všudypřítomní a hlídají neukázněné turisty. Lidé, kteří žijí v blízkosti národních parků, se snaží svou přítomností běh přírody nenarušovat a snaží se, aby okolní přírodu znečišťovali co nejméně.


I náročný turista se nebude ve Wyomingu a okolí nudit. Nedaleko můžete navštívit Yellowstonský národní park, který většina z nás zná díky pohádce o Méďovi Béďovi.

Potěším rybáře, kteří preferují styl muškaření„, protože u tzv.“Hadí řeky“ můžete chytit pro nás neznámé druhy ryb. Ulovit můžete například amerického Lipana, který se zde nazývá „Moutain Whitefish„, což znamená v češtině „Bílá ryba ze Skalických hor“. Rybáři zde nejraději chytají na tzv.nymfu. Znovu potěším rybáře, protože si můžou splnit sen. Přímo v Yellowstonském národním parku je rybaření povoleno. A povolení jsou zde velmi levná, někdy jsou dokonce levnější než u nás. Ale dávejte pozor na vzácné ryby, protože ochránci rádi rybáře kontrolují na míry ryb, nebo na ulovený počet a zde jsou naopak pokuty mnohem větší, než u nás. Pokud budete dodržovat pravidla, pak si můžete užít to nejlepší muškaření ve svém životě.

Ve Wyomingu nalezneme i plno středisek, které nabízejí turistům možnost vyzkoušet si takový běžný život kovboje za starých dobrých časů. Cena za takový týdenní pobyt ve vyhlášeném středisku může stát až padesát tisíc korun, ale věřte, že si takový pobyt náramně užijete. Budete přepadáváni Indiány, budete si moci vyzkoušet lovení zvěře, krocení býků, nebo divokých koní. Samozřejmostí je i lovení krav lasem. Vše vám zde vysvětlí, předvedou a hlavně dobře naučí. Věřte, že při takovéhle dovolené si užijete více legrace a více si i odpočinete, než při pobytu u moře.

Wyoming, díky široké síti silnic, které vedou naprosto úchvatnou přírodou, navštěvují statisíce motorkářů. Zvláště pak motorkářů, kteří jezdí na „strojích s orlem“ (Harley Davidson, pro ty kdo to neznají 🙂 ). Pokud máte rádi nádhernou přírodu a vlastníte motorku, pak neváhejte a vyrazte do Wyomingu. Jistě nebudete litovat a věřte mi, že se budete cítit jako Lorenzo Lamas v seriálu Odpadlík.

Wyoming také podporuje lovce zvěře. Za osmdesát tisíc si můžete týden lovit v tamních lesích. Jsou k mání i množstevní slevy, takže pokud vezmete kamarády, pak si můžete užít nezapomenutelný týden v panenské přírodě, při kterém si skvěle zalovíte.

Wyoming nenabízí jenom „tvrdý“ život kovboje, ale nabízí i luxus a nejmodernější výdobytky dnešní doby. Naleznete tady krásnou přírodu, ale i moderní prvky. Podle mě lepší dovolenou můžete stěží zažít někde v Chorvatsku. Pokud vás láká divoký západ, pak neváhejte. Nebudete litovat!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

One Reply to “Kovbojský stát Wyoming”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *