Největší město Kanady je známé svou jedinečnou polohou

Velkoměstské srdce Vancouveru spočívá na jednom poloostrově, který je omýván vodami Anglického zálivu a fjordů Burrard Inlet a False Creek.

Čínská čtvrť Chinatown leží jako vstupní brána před rušnou obchodní čtvrtí přímo ve spojení s pevninou a dává tušit kosmopolitní atmosféru metropole. Britská atmosféra Vancouveru se spojila s mnoha jinými kulturami, především s asijskou, a tak vznikl specifický ráz města. Město se dvěma miliony obyvatel ležící na pobřeží Tichého oceánu již odedávna přitahovalo obyvatele zemí z opačné strany zeměkoule. Přitom se zde první bílí dřevorubci usadili mezi indiány z kmene Sališů teprve před pouhými 150 lety.


Restaurovaný Gastown

Kdysi ošumělá čtvrť Gastown byla po roce 1970 zcela obnovena a stala se z ní světlá, zářivá obchodní čtvrť v neoviktoriánském stylu. V budovách úřadů z 19. století dnes sídlí restaurace, bary, butiky a galerie. K pestrému životu na dlážděných ulicích, lemovaných starými pouličními lucernami, patří také pouliční obchodníci, hudebníci a umělci. Atrakcí čtvrti jsou parní hodiny na Water Street, o kterých turisté věří, že jsou ještě stále poháněny podzemním parním strojem. Ve skutečnosti dnes fungují samozřejmě na elektřinu.

Rady a tipy

Ubytování: Hotely všech kategorií. Nejlepší, ale zároveň nejdražší jsou ty, které mají výhled na moře. Rezervace předem je nutností.
Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *