Sezona dovolených je v plném proudu, ale u Vás doma ještě na poslední chvíli není rozhodnut kam na dovolenou se chytá Vaše rodina? Je to na poslední chvíli a místo plánování co, kde a jak se už asi vidíte pod slunečníkem. Takový problém se dá řešit hned několika způsoby. Můžete jet k babičce na venkov. Nebo se můžete rozhodnout, že vyjedete někam „nablind“. Nebo to můžete nechat profesionálům, tedy cestovním kancelářím nabízejícím zájezdy na míru. Na vás je jenom říct si „pod jakým slunečníkem se chcete vidět“ a cestovka zbytek zařídí. Možností je plno, ale když se řekne exotika, tak co to vzít od podlahy a rovnou zamířit do Karibiku?

Ostrov Margarita, perla v Karibiku

Vysoké palmy se ladně kývají ve větru, blankytná obloha slibuje horký den, průzračná mořská voda je příjemně teplá a u baru si můžete dát známý koktejl „Sex on the beach“. Do karibské oblasti to sice z České republiky není zrovna „co by kamenem dohodil“, ale každá hodina strávená v letadle se vám na ostrově Margarita u venezuelských břehů vrátí!

http://www.monoi.cz/img/photos/destinace/7464LM.jpgVětšina zdejších hotelů leží pár kroků od pláže, kde také můžete strávit celou dovolenou, protože atmosféra je tady skutečně jedinečná! Ti aktivnější ale mohou podniknout výlety do ostrovních městeček, nejlépe asi v autě, které se na ostrově dá pronajmout. Ve vesnici Juan Griego se každým dnem naloví spousta ryb a místní obyvatelé jsou neustále v dobré náladě. Vesnice El Cercado je proslulá hrnčířstvím, ve vesničce La Vecindad zase prodávají originální závěsné rohože, kterými můžete potěšit své příbuzné.

Na ostrově je také pět chráněných krajinných oblastí a příroda v nich je pro nás Evropany nepředstavitelná. Bujná zeleň zde prorůstá až na úzké cestičky. Přerůstá dokonce i nad sjízdnou řekou a vytváří tak klenby z temných listů a pestrých květů, které sytí vzduch sladkou vůní. Džungle v laguně La Restinga skrývá husté porosty, které nesou lákavá jména jako Tunel zamilovaných nebo Kanál sladké milenky.

Poklidný večer po rušném dni můžete strávit opět pod rozsochatými palmami na pláži Playa el Aqua.


Hlavní město Porlamar je doslova jako stvořené pro noční život a nákupy. Na náměstí Plaza Bolivar budete dnem i nocí potkávat zástupy lidí. Nemáte-li ale chuť běhat po obchodech a bavit se nakupováním, posaďte se v jedné z kouzelných kaváren a dejte si třeba ledovou kávu.

Po setmění se na ulici Avenida 4 de Maye zapojte do tance. Hraje se tu všechno od hip hopu až po tradiční salsu!

I když mezinárodní kuchyně na ostrově samozřejmě nechybí, byla by škoda neochutnat jednu z místních specialit. Ty najdete snad v každé zdejší restauraci! Výborné jsou například omelety empanadas anebo vejce s mlékem, rajskými jablíčky a pálivým kořením tabasco. Nezapomeňte alespoň jedenkrát ochutnat rybu, které se zde servírují nejčastěji dokřupava ogrilované.

Někdo si může říct, že Venezuela je přece země v krizi, ano to je pravda, ale tamní estabilishment si je vědom příjmů z turistického ruchu, takže letoviska jsou takovými oázami. Fungovat zde lze s americkými dollary, a díky obrovské inflaci tamní měny bolívaru je exotická dovolená na tomto místě i dovolenou pro vaše konto.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *